Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕЯКІ ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ СФЕРИ ПОСЛУГ В СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНІЙ ЕКОНОМІЦІ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

ДЕЯКІ ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ СФЕРИ ПОСЛУГ В СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНІЙ ЕКОНОМІЦІ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ДЕЯКІ ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ СФЕРИ ПОСЛУГ В СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНІЙ ЕКОНОМІЦІ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,82 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
МАКСИМЕНКО ГАННА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 338.46
ДЕЯКІ ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ СФЕРИ ПОСЛУГ В СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНІЙ ЕКОНОМІЦІ
(ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фундаментальних економічних дисциплін в Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України
Науковий керівник: – Пахомов Юрій Миколайович,
доктор економічних наук, професор,
академік НАН України,
директор Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Офіційні опоненти: – Панченко Євген Григорович,
доктор економічних наук, професор кафедри
міжнародного менеджмену Київського
національного економічного університету–
Панфілова Тамара Олександрівна,
кандидат економічних наук,
ст. науковий співробітник, державний експерт
Апарату Ради національної безпеки і оборони
України
Провідна установа: – Київський університет імені Тараса Шевченка,
кафедра світового господарства та міжнародних економічних відносин, Міністерство науки і освіти України
Захист відбудеться 4 листопада 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 30 вересня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
провідний науковий співробітник А. М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Серед безлічі проблем, з якими зіткнулися “пост-соціалістичні країни” (Україна в тому числі), вирізняється проблема докорінної структурної перебудови всього народного господарства й, насамперед, галузей відсталої і занедбаної “сфери послуг”. Перехід на рейки побудови “соціально-орієнтованої ринкової економіки” відразу поставив перед “пост-соціалістичними країнами” проблеми не тільки докорінної реконструкції цієї найважливішої сфери людського буття, але і завдання її створення з притаманним цьому процесові вивченням тенденцій та закономірностей її розвитку. При усій несхожості країн т. зв. “транзитивних економік” і особливостях перехідного періоду для кожної країни, яка розбудовує “соціальну ринкову економіку”, вивчення світових тенденцій і закономірностей такого розвитку являє надзвичайний теоретичний і суто практичний інтерес.
Одним з провідних постулатів традиційної політекономії було положення про важливу “соціалістичну перевагу” – переважну зайнятість населення соціалістичних країн у сфері “матеріального виробництва”, що, мовляв, і спричиниться до перемоги соціалізму у всесвітньому масштабі. При цьому лишили поза увагою зауваження К.Маркса, що рівень розвитку країни визначається досконалістю її “невиробничої сфери”. Сьогодні в середовищі науковців аксіоматичним є положення, що про рівень соціально-економічного розвитку країни судять за рівнем розвитку її “невиробничої сфери”, яка уособлює “сферу послуг”. За оцінками міжнародних організацій, країна відноситься до групи “індустріальних” і розвинених країн, якщо галузі “сфери послуг”, тобто “нематеріальні”, сягають двох третин сумарно виробленого продукту чи доходу.
Стало вже загальним місцем писати про надзвичайну актуальність теми і досліджуваної проблеми. Йдеться про роботи і дослідження, з яких видано тисячі публікацій і захищено сотні дисертацій. В даному випадку, незважаючи на гостру актуальність проблеми, робіт по ній видано на подив мало, а досліджень на вказану тему просто не існує.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ДЕЯКІ ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ СФЕРИ ПОСЛУГ В СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНІЙ ЕКОНОМІЦІ (ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок