Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

Назва:
ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
САМОЙЛЕНКО ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 336.22
ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Пабат Михайло Григорович,
Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри фінансів.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Амітан Веніамін Наумович, Акціонерне товариство “ДАНКО”, віце-президент (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент Яркова Ніна Іванівна, Донбаська державна академія будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, декан факультету “Економіка, маркетинг, менеджмент” (м. Макіївка).
Провідна установа – Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем регіональної економіки (м. Київ).
Захист відбудеться 15 червня 2004 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 14 травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність дослідження системи державного фінансового регулювання трансформаційної економіки України зумовлено тим, що процес перетворення соціально-економічних відносин супроводжується невизначеністю функціональної ролі держави. Між тим, досвід економічно розвинутих країн і практика ринкових трансформацій в країнах з перехідною економікою свідчить, що процеси розробки бюджетно-податкової, грошово-кредитної політики не можуть бути здійснені без активного і послідовного втручання держави.
Проблемами фінансового регулювання в Україні займались Д.Богиня, З.Варналія, О.Василик, Г.Волинський, А.Гальчинський, І.Гуревичев, І.Лютий, І.Радіонова, О.Савченко, В.Черняк, М.Г. Чумаченко, О. С. Поважний, М.Г.Пабат та інші вчені.
Зараз сьогодні в економічній літературі немає єдиного погляду на зміст державного фінансового регулювання економіки.
Аналіз наукових праць з проблеми дослідження показав, що ціла низка методологічних і теоретичних питань залишається недостатньо розробленою. Не досягнуто єдності у визначенні суті, форм і напрямів державного фінансового регулювання економіки. Недостатньо подані теоретичні узагальнення щодо держави як інституту та розроблення базисних основ регулювання нею економічного розвитку. Серед них найбільш вразливі, недостатньо відпрацьовані економіко-теоретичні проблеми бюджетно-податкової та грошово-кредитної політики, фінансового регулювання економіки в цілому, що потребують подальшого вивчення і вирішення. Актуальність проблеми, її теоретичне і практичне значення, а також недостатнє розроблення окремих питань обумовили вибір цієї теми, визначили постановку цілей і завдань дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в рамках науково-дослідної теми Донецької державної академії управління Міністерства освіти і науки України “Удосконалення фінансових відносин підприємств” (1999 - 2004 рр., номер державної реєстрації 0100U004246). У рамках цієї теми автором досліджено передумови формування і розвитку державного регулювання економіки, обґрунтування виділення фінансових відносин як провідної ланки посилення впливу держави на ефективність економічних процесів.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є комплексний теоретичний аналіз основ державного регулювання економіки, обґрунтування виділення фінансових відносин як провідної ланки посилення впливу держави на ефективність економічних процесів і на цій основі розроблення рекомендацій щодо оптимізації державного фінансового регулювання економіки України в умовах ринкової трансформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок