Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІВНОВАЖНА ТА НЕРІВНОВАЖНА СОРБЦІЯ СОЛЯНОЇ КИСЛОТИ ГЕЛЕВИМИ ТА ПОРИСТИМИ ПОЛІАКРИЛОВИМИ АНІОНІТАМИ

РІВНОВАЖНА ТА НЕРІВНОВАЖНА СОРБЦІЯ СОЛЯНОЇ КИСЛОТИ ГЕЛЕВИМИ ТА ПОРИСТИМИ ПОЛІАКРИЛОВИМИ АНІОНІТАМИ

Назва:
РІВНОВАЖНА ТА НЕРІВНОВАЖНА СОРБЦІЯ СОЛЯНОЇ КИСЛОТИ ГЕЛЕВИМИ ТА ПОРИСТИМИ ПОЛІАКРИЛОВИМИ АНІОНІТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КОЛОЇДНОЇ ХІМІЇ І ХІМІЇ ВОДИ ім. А.В. ДУМАНСЬКОГО
САВЧЕНКО ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 678.744.32:[544.723+546.131]
РІВНОВАЖНА ТА НЕРІВНОВАЖНА СОРБЦІЯ
СОЛЯНОЇ КИСЛОТИ ГЕЛЕВИМИ ТА ПОРИСТИМИ ПОЛІАКРИЛОВИМИ АНІОНІТАМИ
Спеціальність 02.00.11 – колоїдна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського Національної Академії наук України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Мамченко Олексій Володимирович, Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, заступник директора з наукової роботи;
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Тарасевич Юрій Іванович, Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, завідувач відділу адсорбції на мінеральних сорбентах;
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Бєляков Володимир Миколайович, Інститут загальної і неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, завідувач відділу мембранних і сорбційних матеріалів і процесів.
Провідна установа: Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України
Захист відбудеться “ 10 ” березня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради Д26.183.01 в Інституті колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України за адресою: 03680, Київ142, бул. Вернадського, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України за адресою: 03680, Київ142, бул. Вернадського, 42.
Автореферат розісланий “ 7 лютого 2005 р.
Вчений секретар cпеціалізованої вченої ради Т.В. Кармазіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Слабкоосновні аніоніти представляють собою важливі об'єкти, що вивчає колоїдна хімія. Особливість їх, як і всіх іонообмінних матеріалів, полягає в тому, що в колоїдно-хімічному плані вони є дуже складними системами високомолекулярними поліелектролітами з розвиненою дисперсністю. В них одночасно здійснюється широка гама взаємодій, що визначають рівноважні характеристики іонообмінних матеріалів.
В даний час в колоїдно-хімічних роботах все більше уваги приділяється вивченню слабких поліелектролітів, процесам їх взаємодії з твердою фазою, вибірковості тощо. Слабкоосновні аніоніти, як поліелектроліти із заздалегідь відомими структурою, типом і кількістю активних центрів представляють інтерес як модельні об'єкти при вивченні властивостей слабких поліелектролітів. Вивчення взаємодії однозарядних аніонів з такими аніонітами дає змогу прогнозувати поведінку слабких поліелектролітів, наприклад, таких як гумінові кислоти, по відношенню до різних іонів.
Хоча в реальних технологічних процесах умови використання іонообмінних матеріалів далекі від рівноважних, можна стверджувати, що саме рівноважні характеристики іонітів визначають, принаймні на першій стадії аналізу процесу, вибір іоніту. З іншого боку, якщо для рішення задач динаміки сорбції використовують припущення про встановлення локальних рівноваг іоніт розчин, відповідні рівноважні характеристики виявляються достатніми для кількісного опису динаміки іонного обміну.
В теорії іонообмінних рівноваг існує безліч моделей іонітів, згідно з якими одні і ті ж закономірності, що спостерігаються для даного класу іонітів, пояснюються на основі різних фізичних посилань. Природа іоніту та специфіка взаємодій, що в ньому відбуваються, можуть бути основними характеристиками іонообмінного процесу.
Відсутність систематизованих та обґрунтованих колоїдно-хімічних уявлень про властивості систем водний розчин слабкоосновний аніоніт стають на заваді широкому та ефективному застосуванню слабкоосновних поліакрилових аніонітів, що представляють собою перспективний вид сорбентів для рішення задач водопідготовки та водоочищення.
Представляє науковий і практичний інтерес розвиток теоретичних уявлень про рівноважну та нерівноважну сорбцію соляної кислоти слабкоосновними поліакриловими аніонітами, виявлення взаємозв'язку кислотно-основних і кінетичних характеристик таких систем з хімічним складом іоногенних груп і пористістю матриці іонітів, з тим, щоб використовувати отриману інформацію для вдосконалення іонообмінної технології знесолення води.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РІВНОВАЖНА ТА НЕРІВНОВАЖНА СОРБЦІЯ СОЛЯНОЇ КИСЛОТИ ГЕЛЕВИМИ ТА ПОРИСТИМИ ПОЛІАКРИЛОВИМИ АНІОНІТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок