Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВА ТА ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯРОСЛАВА ПАСТЕРНАКА (1913 – 1969 РР.)

НАУКОВА ТА ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯРОСЛАВА ПАСТЕРНАКА (1913 – 1969 РР.)

Назва:
НАУКОВА ТА ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯРОСЛАВА ПАСТЕРНАКА (1913 – 1969 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,85 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Коваль Ігор Михайлович
УДК 94 (477) 092 “1883/1940”
НАУКОВА ТА ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
ЯРОСЛАВА ПАСТЕРНАКА (1913 – 1969 РР.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Грабовецький Володимир Васильович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, академік Академії наук вищої школи України,
заслужений діяч науки і техніки України
Офіційні опоненти: – доктор історичних наук, професор
Добржанський Олександр Володимирович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
декан факультету історії, політології і міжнародних відносин,
завідувач кафедри історії України–
кандидат історичних наук, доцент
Педич Василь Пилипович,
Івано–Франківський національний технічний університет нафти і газу, доцент кафедри історії та політології
Провідна установа – Львівський національний університет імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “18” червня 2007 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.20.051.05 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
Автореферат розісланий “16” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Райківський І.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Звернення дослідників до призабутих і зовсім невідомих імен української наукової спадщини – це об’єктивна потреба часу, що вимагає повноти висвітлення розвитку національної етнологічної та історичної науки ХХ століття, їх неупередженої й незаідеалізованої оцінки. У зв’язку з цим у Державній програмі “Повернуті імена” наголошується на важливості встановлення єдності між минулим і сучасним за допомогою вивчення ролі суб’єкта наукової творчості в історичному процесі.
Дослідник української старовини Ярослав Пастернак (1892 – 1969) – настільки велика і яскрава постать у вітчизняній науці, що його історіографічна спадщина повним обсягом мусить бути повернута науковій громадськості України і всьому загалу світового українства. Він відіграв особливу роль у розгортанні археологічних досліджень і розвитку історичної науки в ХХ ст. Діапазон наукової творчості вченого охоплював антропологію, етнологію, етнографію, музеєзнавство, історичне краєзнавство, педагогіку, фольклористику, практично всі спеціальні історичні дисципліни. Особливого резонансу отримало його наукове вивчення княжого Галича (1934 – 1943). Водночас відсутність в українській історичній науці спеціальних досліджень про Я. Пастернака актуалізує поглиблене вивчення його наукової, культурно-освітньої та громадської діяльності, відтворення повної наукової біографії вченого, осмислення місця і ролі дослідника у вітчизняній науці. Необхідність дослідження зумовлене також тим, що маловивченим аспектом творчості Я. Пастернака є запропонована ним оригінальна схема історичного розвитку українського народу від найдавніших часів до кінця ХІV ст., вироблена на основі власних археологічних досліджень. Не втратила свого значення і дотепер авторська концепція автохтонності й безперервності етнічного розвитку українців. Надзвичайно важливе значення має ознайомлення громадського загалу з науковою спадщиною вченого, його публіцистикою, вивчення та популяризація праць Я. Пастернака.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконувалось у контексті наукової планової теми Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника „Етнополітичні трансформації в Україні (західноукраїнські землі в кінці ХІХ – початку ХХІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАУКОВА ТА ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯРОСЛАВА ПАСТЕРНАКА (1913 – 1969 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок