Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕРХНІ ТРИВИМІРНОГО ТІЛА З ВИКОРИСТАННЯМ ІНТЕРЛІНАЦІЇ ФУНКЦІЙ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕРХНІ ТРИВИМІРНОГО ТІЛА З ВИКОРИСТАННЯМ ІНТЕРЛІНАЦІЇ ФУНКЦІЙ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕРХНІ ТРИВИМІРНОГО ТІЛА З ВИКОРИСТАННЯМ ІНТЕРЛІНАЦІЇ ФУНКЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,54 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А. М. ПІДГОРНОГО
Пасічник Валентина Олексіївна
УДК 519 : 687
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
ПОВЕРХНІ ТРИВИМІРНОГО ТІЛА
З ВИКОРИСТАННЯМ ІНТЕРЛІНАЦІЇ ФУНКЦІЙ
01.05.02- Математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор
Литвин Олег Миколайович,
Українська інженерно-педагогічна академія,
завідувач кафедри прикладної математики
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, доцент,
Гребеннік Ігор Валерійович,
Харківський національний університет радіо-
електроніки, професор кафедри системотехніки
кандидат технічних наук,
Сущик Костянтин Володимирович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка
НАН України, молодший науковий співробітник
відділу обчислювальних методів
і систем перетворення інформації
Провідна установа – Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, відділ математичних систем моделювання проблем екології та енергетики, м. Київ
Захист відбудеться “ 21 ” червня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “ 19 ” травня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук О.О. Стрельнікова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Побудова і використання математичної моделі поверхні тривимірного тіла є однією з найбільш відомих прикладних задач, які знаходять широке застосування в різноманітних галузях людської діяльності.
Прикладом використання математичної моделі поверхні тривимірного тіла є цифрова модель рельєфу Землі (DEM). Найбільш розповсюдженими засобами цифрового представлення рельєфу є растрове представлення та особлива модель просторових даних, яка основана на використанні нерегулярної трикутної сітки на поверхні Землі, та апроксимує рельєф багатогранною поверхнею з висотними відліками у вузлах цієї сітки. Очевидно, що врахування аналітичних виразів для опису рельєфу Землі може зменшити число експериментальних даних про поверхню. Враховуючи величезну роль такої інформації для людства (наприклад, при прогнозуванні тиску, температури, напрямку і сили вітру, тощо), питання зображення такого рельєфу з мінімальною кількістю даних є надзвичайно актуальним.
Інший важливий приклад необхідності опису поверхні з мінімальною кількістю даних виникає в методі скінченних елементів для розрахунку напружено-деформованого стану деталей та корпусів машин, суден, літаків, тощо. Згідно з теорією методу скінченних елементів, сітка вузлів повинна враховувати геометрію поверхні і біля точок з концентрацією напруження згущуватися, а біля точок, де немає концентрації напруження – розріджуватися.
Зокрема, в швейній промисловості у дослідженнях широко використовуються сучасні комп’ютерні технології для математичного моделювання тих або інших частин поверхні тіла людини.
Таким чином, актуальною є розробка та дослідження методів та алгоритмів опису поверхонь тривимірних тіл за допомогою таких функцій, у яких всі параметри знаходяться шляхом мінімізації деякого критерію та мінімізується кількість використаних параметрів.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у межах наукових досліджень, здійснюваних в Українській інженерно-педагогічній академії за держбюджетною темою № 04-02 ДБ “Нові високоефективні методи розв’язання плоскої та просторової задач комп’ютерної томографії, основані на використанні сплайн-інтерлінації та сплайн-інтерфлетації функцій” (№ ДР 0104U000940).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕРХНІ ТРИВИМІРНОГО ТІЛА З ВИКОРИСТАННЯМ ІНТЕРЛІНАЦІЇ ФУНКЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок