Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФЕСОРА Б.Г. ІВАНИЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ АГРОЛІСОМЕЛІОРАТИВНОЇ ДОСЛІДНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ПЕРША ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФЕСОРА Б.Г. ІВАНИЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ АГРОЛІСОМЕЛІОРАТИВНОЇ ДОСЛІДНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ПЕРША ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФЕСОРА Б.Г. ІВАНИЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ АГРОЛІСОМЕЛІОРАТИВНОЇ ДОСЛІДНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ПЕРША ПОЛОВИНА ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,02 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ДЕРЖАВНА НАУКОВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА БІБЛІОТЕКА
БАСУН ОЛЬГА ПАВЛІВНА
УДК 630 * 116.233 (091/092) (477) "18/19"
ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФЕСОРА Б.Г. ІВАНИЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ АГРОЛІСОМЕЛІОРАТИВНОЇ ДОСЛІДНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ
(КІНЕЦЬ ХІХ – ПЕРША ПОЛОВИНА ХХ СТ.)
07.00.07 - історія науки і техніки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Вергунов Віктор Анатолійович,
Державна наукова сільськогосподарська
бібліотека УААН, директор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Коцур Анатолій Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
при Кабінеті Міністрів України,
завідувач кафедри української історії та етнополітики
 
доктор біологічних наук, професор
Пилипчук Олег Ярославович,
Київський університет економіки і технології транспорту
Міністерства транспорту та зв’язку України,
завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності
Провідна установа: Херсонський національний технічний університет, м. Херсон
Захист відбудеться 31 травня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.373.01 у Державній науковій сільськогосподарській бібліотеці Української академії аграрних наук (03680, м. Київ вул. Героїв оборони, 10, читальний зал)
З дисертацією можна ознайомитись у Державній науковій сільськогосподарській бібліотеці Української академії аграрних наук (03680, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10)
 
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник С.Д. Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток української держави в період становлення її незалежності й утвердження національної самосвідомості неможливий без вивчення історико-культурної спадщини нашого народу. Важливою потребою сьогодення є зібрання і дослідження матеріалів про визначних представників української науки, що дає змогу об’єктивно і всебічно оцінити її здобутки, встановити внесок кожного у становлення й розвиток вітчизняної агролісомеліоративної дослідної справи в країні та за її межами. Особливу актуальність і інтерес являє для сьогодення наукова спадщина українських учених, які після подій 1917 р. змушені були виїхати до інших країн і працювати за кордоном та відповідно репрезентувати національну ідею.
Наукова спадщина професора Бориса Георгійовича Іваницького (1878-1953) – визначного вченого всебічно висвітлює основні напрями розвитку вітчизняної лісівничої науки кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. Ним розроблено широке коло питань розвитку лісівничої науки, зокрема з агролісомеліорації та лісової типології, екології, дендрології, ботаніки, таксації, охорони лісу, історії науки, що багато в чому заклало фундамент сучасних здобутків лісівничої науки. Значний особистий внесок Б.Г. Іваницький зробив у становлення і розвиток лісової дослідної справи, а саме: розробив першу програму її розвитку та перший закон про ліси незалежної України, що ґрунтувалися на принципах екологічно сталого розвитку і визначили основні напрямки галузевої політики молодої держави, проведення ефективних заходів щодо збереження, відтворення і поліпшення стану лісів, захисту від нераціонального використання, підвищення їх продуктивності, збільшення площі лісів, задоволення суспільних потреб у деревині, що й нині є загальнодержавною концепцією лісогосподарської галузі країни. Б.Г. Іваницький був фундатором Лісового департаменту УНР та Всеукраїнської лісової спілки, Міністром хліборобства, заступником Міністра земельних справ УНР, академіком Української Могилянсько-Мазепинської Академії Наук, дійсним членом Наукового Товариства імені Тараса Шевченка (НТШ). Він - ініціатор створення та тривалий час ректор першого фахового вищого освітнього закладу за кордоном - Української Господарської Академії - Українського Технічно-Господарського Інституту (Чехословаччина) та Академічного товариства української професури при Лізі націй, засновник Лісової спілки українських лісівників Чехії, організатор і голова Української наукової асоціації у Празі, голова Української національної ради в екзилі (Німеччина).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОФЕСОРА Б.Г. ІВАНИЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ АГРОЛІСОМЕЛІОРАТИВНОЇ ДОСЛІДНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ПЕРША ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок