Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В УКРАЇНІ (1918 – 1939 рр.)

ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В УКРАЇНІ (1918 – 1939 рр.)

Назва:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В УКРАЇНІ (1918 – 1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
Пантюк Тетяна Ігорівна
УДК372.212.1 (477)
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В УКРАЇНІ (1918 – 1939 рр.)
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
Кемінь Володимир Петрович,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка, декан факультету романо-германської філології.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Артемова Любов Вікторівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри дошкільної педагогіки;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Зубалій Микола Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії фізичного виховання.
Провідна установа: | Тернопільський державний педагогічний університет імені В.Гнатюка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Тернопіль.
Захист відбудеться “17” травня 2001 р. о_16.30_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ – 30, вул.Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ – 30, вул.Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “3 ”квітня2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Процеси державотворення в Україні торкаються всіх сфер суспільного життя та вимагають докорінних змін у ньому. Нове соціальне замовлення передбачає становлення людини вільної, творчої, енергійної, підприємливої, здорової фізично та духовно.
Аналізуючи процес становлення української системи освіти в новітній період зазначимо, що прогресивні зміни вже відбуваються в ланці початкової школи (введені державні стандарти освіти), основної школи (діють альтернативні навчальні заклади, відновили свою роботу гімназії), професійної освіти (іде процес її реформування у відповідності з умовами та запитами ринку) та ін. Докорінних змін вимагає також ланка дошкільного виховання, як основний, базовий компонент системи освіти.
Система державного дошкільного виховання в сучасних умовах зазнала руйнації - великі дитячі комбінати та садки не функціонують, матеріальні негаразди наклали відбиток на діяльність традиційних відомчих дитячих садків та ясел, масове безробіття зумовило мінімальну наповненість груп в існуючих дитячих садках.
Час вимагає досконалішої системи дошкільного виховання: дрібних, сімейних та приватних дитячих ясел та садків, де були б створені найкращі умови для зміцнення здоров’я дитини, формування її моральних якостей, естетичного виховання, елементарних трудових навичок, розвитку творчих здібностей тощо. Тому реформування та удосконалення системи дошкільного виховання в Україні є завданням державної ваги.
Державна національна програма "Освіта" (Україна ХХІ століття), Національна програма "Діти України", концепція "Сім’я і родинне виховання" визначають одним із пріоритетних завдань становлення особистості - фізичний розвиток дитини, який є складовою гармонійного розвитку людини. У Державній національній програмі “Освіта” вказується, що метою дошкільного виховання є “забезпечення фізичного та психічного здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку, готовності до школи, набуття життєвого досвіду”.
Дошкільне виховання має спрямовуватися на практичне оволодіння дітьми рідною мовою, забезпечення пізнавальної активності, творчих і художніх здібностей в ігровій та інших видах дитячої діяльності; виховання культури спілкування, поваги й любові до батьків, родини, батьківщини; запровадження основ трудового виховання, екологічної культури, моральної орієнтації на загальнолюдські цінності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В УКРАЇНІ (1918 – 1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок