Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В. ДОМАНИЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.

НАУКОВА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В. ДОМАНИЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.

Назва:
НАУКОВА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В. ДОМАНИЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,06 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА
ТОКАР НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 930.1(477) Т 51
НАУКОВА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
В. ДОМАНИЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.
07.00.01 – історія України
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії України Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
Філоретов Віктор Миколайович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені В.Винниченка,
декан факультету історії та права
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Масненко Віталій Васильович,
Черкаський Національний університет
імені Б. Хмельницького,
завідувач кафедри історії та етнології України
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Горєлов Микола Євгенович,
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень
імені І.Ф. Кураса НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
теорії та історії політичної науки
Захист відбудеться 20.06.2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 20.05.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізоваї вченої ради Т.А. Стоян


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Період на межі ХХ – ХХІ ст. характеризується для українського народу великою кількістю визначних подій, найголовнішою з яких стало здобуття незалежності України. У зв’язку з цим сьогодні особливо гостро постає проблема формування сучасної національної еліти, що має забезпечити вихід молодої держави на рівень цивілізованих країн світу, стати головним носієм інтелектуального, духовного потенціалу народу, гарантом становлення державності та демократизації суспільства. Це, в свою чергу, вимагає переосмислення і об’єктивного висвітлення історичних подій минулого, творчого використання досвіду попередніх поколінь як однієї з можливих умов подальшого успішного розвитку української держави.
Особливої актуальності в цьому контексті набуває вивчення творчої спадщини науковців і громадсько-політичних діячів другої половини ХІХ – початку ХХ ст., які зробили вагомий внесок у розвиток української культури в цілому та національної історичної науки зокрема. Саме в цей період у суспільній свідомості українців утверджується думка про необхідність розбудови самостійної української держави. В українській історичній науці відбувався процес активного пошуку концептуальних основ створення національної історії, обґрунтовувалися наукові засади її націоналізації, розроблялися перші проекти національного державного устрою. Реконструкція суспільно-політичного та наукового життя в Україні кінця ХІХ – початку ХХ ст. була б неповною без окреслення ролі та значення творчого доробку таких його представників як Василь Миколайович Доманицький (1877 – 1910). Це був історик, етнограф, літературознавець, фольклорист, економіст, редактор, перекладач, журналіст. Однак, незважаючи на таку плідну діяльність, творча спадщина вченого, несправедливо замовчувалася радянською історіографією й досі залишається недостатньо вивченою і потребує комплексного дослідження.
Отже, актуальність дослідження зумовлена необхідністю відновлення історичної справедливості щодо постаті В.Доманицького шляхом глибокого вивчення його багатоаспектного наукового доробку і громадської діяльності, з’ясування ролі вченого у формуванні національної свідомості українського народу та у пропаганді української національної ідеї, а також осмислення його місця в національно-культурній історії України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: НАУКОВА І ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В. ДОМАНИЦЬКОГО В КОНТЕКСТІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНИ ОСТАННЬОЇ ЧВЕРТІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок