Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЦЕПЦІЯ АНТИЧНОСТІ У ТВОРЧОСТІНЕОКЛАСИКІВ, АКМЕЇСТІВ І СКАМАНДРИТІВ

РЕЦЕПЦІЯ АНТИЧНОСТІ У ТВОРЧОСТІНЕОКЛАСИКІВ, АКМЕЇСТІВ І СКАМАНДРИТІВ

Назва:
РЕЦЕПЦІЯ АНТИЧНОСТІ У ТВОРЧОСТІНЕОКЛАСИКІВ, АКМЕЇСТІВ І СКАМАНДРИТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,13 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ВИШНЕВСЬКА ОКСАНА АНТОНІВНА
УДК 809.1
РЕЦЕПЦІЯ АНТИЧНОСТІ У ТВОРЧОСТІ
НЕОКЛАСИКІВ, АКМЕЇСТІВ І СКАМАНДРИТІВ
10.01.05 – порівняльне літературознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії літератури та порівняльного літературознавства Волинського державного університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Моклиця Марія Василівна
кафедра теорії літератури та порівняльного літературознавства Волинського державного університету імені Лесі Українки, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Нямцу Анатолій Євгенович,
кафедра російської філології Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, професор;
кандидат філологічних наук, доцент
Лощинська Наталія Василівна,
кафедра української філології Київського інституту “
Слов'янський університет”, доцент
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра теорії літератури і
компаративістики, Міністерство
освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “20” вересня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 по захисту кандидатських дисертацій у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м.Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, тел. 33-47-25).
Із дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м.Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2) .
Автореферат розісланий 19.09.2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Папуша І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останнє десятиліття відбувається активне осмислення зв'язків української літератури із загальноєвропейським контекстом. Праці багатьох українських компаративістів спрямовані на поглиблене розуміння тенденцій розвитку української літератури, на осягнення типології процесів, аналіз внутрішніх закономірностей тих чи інших явищ.
Група українських неокласиків все частіше стає об'єктом вивчення для сучасних літературознавців. Уже окреслені численні аспекти творчої діяльності цієї групи, місце і роль кожного члена в літературному процесі. Але щоб остаточно збагнути цю роль, необхідно проаналізувати глибинні зв'язки неокласиків із загальноєвропейськими процесами розвитку літератури. Відомий український компаративіст Д.С.Наливайко вже висловив думку, що дискурс неокласиків розпочинається європейським класицизмом і сягає глибин античної літератури, яка була органічною часткою естетики класицистів. Виділяючи в європейській культурі декілька етапів прояву класицистської естетики, Д.С.Наливайко зауважив: “Їх пов'язує передусім те, що вони походять із давньогрецької класики і витворених нею естетичного світогляду й ідеалу, з притаманних їй чуття і розуміння форми, тобто з певної парадигми художнього мислення і в творчості”. Подібні думки висловив і П.П.Хропко. Ці концептуальні позиції потребують детального розгортання та наповнення конкретним матеріалом. Для підтвердження думки, що неокласики з'явились на ґрунті європейського класицизму, необхідно проаналізувати споріднені явища в європейській літературі періоду 10-20-х років ХХ століття. Вочевидь, що прояви неокласицистської естетики повинні простежуватися на всьому обширі літературного процесу ХХ століття.
Проте для детального дослідження це завеликий об'єкт, тому ми вирішили зупинитися на порівняльному аналізі творчості поетів трьох об'єднань, які, на нашу думку, теж з'явились на основі класицистського дискурсу: окрім неокласиків, це російські акмеїсти і польські скамандрити.
Антична тема привертає увагу в творчості майже всіх митців, які належали до названих об'єднань. Це не тільки гасла, свідомі настанови на наслідування античних авторів, переклади їх творів, це в першу чергу художня творчість представників неокласицистських об'єднань, яка є найбільш важливим джерелом для дослідження концепції творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕЦЕПЦІЯ АНТИЧНОСТІ У ТВОРЧОСТІНЕОКЛАСИКІВ, АКМЕЇСТІВ І СКАМАНДРИТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок