Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив тиреоїдної дисфункції на виношування вагітності в умовах ендемічної місцевості

Вплив тиреоїдної дисфункції на виношування вагітності в умовах ендемічної місцевості

Назва:
Вплив тиреоїдної дисфункції на виношування вагітності в умовах ендемічної місцевості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,27 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я України
Тернопільський державний медичний університет
імені І.Я. Горбачевського
Тимків Ігор Степанович
УДК: 618.3+616.441+616-036.21
Вплив тиреоїдної дисфункції на виношування
вагітності в умовах ендемічної місцевості
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
Лизин Михайло Андрійович,
Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри акушерства та гінекології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Маляр василь андрійович
Ужгородський національний університет МОіН України, завідувач кафедри акушерства та гінекології медичного факультету;
доктор медичних наук, професор БЕСЕДІН віктор Миколайович
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1.
Захист дисертації відбудеться “19” жовтня 2007 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.02 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України за адресою 46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України за адресою 46001, м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 8.
Автореферат розіслано “14” вересня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент В.О. Синицька


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Стратегія перинатальної допомоги базується на принципі єдності здоров’я матері та дитини, а виношування вагітності та народження здорового потомства є однією з найважливіших медично-соціальних проблем. У сучасному акушерстві проблема невиношування вагітності залишається актуальною, оскільки за свідченнями різних авторів зустрічається у 10-30 % випадків (Г.А. Мельниченко, 1999; А.Г. Коломійцева, 1999; Е.В. Коха-невич, 2001). Вважають, що невиношування вагітності спричинене взаємодією генетичного, інфекційного, імунологічного, гормонального та соціально-біологічного факторів. При цьому ендокринним причинам (патологія яєчників, щитоподібної залози, нейроендокринні синдроми) у цій структурі віддають провідне місце (F. Delange, 2001; Ю.П. Вдовиченко, 2002).
На Прикарпатті – регіоні йодної ендемії, особливого значення набуває проблема виношування вагітності на тлі патології щитоподібної залози, яка виявляється у 18,2 % випадків загрози переривання вагітності (Л.В. Калугіна, 2002; В.І. Паньків, 2005). Тиреоїдний статус суттєво відображається як на перебігу вагітності, характері пологової діяльності, лактації, так і на розвитку плода та новонародженого, відіграючи важливу роль у забезпеченні інтелектуального, фізичного та статевого розвитку дитини (D. Glinoer 2000; С.м. Геряк, 2001; Е.П. Касаткина, 2003). Незважаючи на проведення масової профілактики, вагітна жінка виявляється недостатньо забезпеченою цим мікроелементом, необхідним є індивідуальний підбір дози йодовмісного препарату, який має ґрунтуватись на показнику йодурії (Ю.Ю. Ломага, 2004; Л.А. Ткачук, 2004).
Враховуючи, що 5-8 % жінок репродуктивного віку є транзиторними носіями антитіл до тиреопероксидази, а серед жінок з невиношуванням вагітності ця частка складає до 30 %, крім того, вагітність підвищує ризик аутоімунного ураження щитоподібної залози як під час вагітності, так і після пологів, дискутується питання щодо застосування препаратів, які б пригнічували аутоімунний процес (В.В. Фадеєв, 2003; J.H. Lazarus, 2005). Наукові дослідження останніх років вказують на можливість використання з такою метою препаратів селену, який володіє потужними антиоксидантними та мембраностабілізуючими властивостями (рекомендації Європейської тиреоїдної асоціації, 2004).
Враховуючи важливість проблеми народження здорового потомства, актуальним є подальше поглиблене вивчення особливостей перебігу вагітності, йодного забезпечення в умовах природної нестачі йоду, розробка стандартів обстеження, що сприятиме індивідуальному підходу до визначення тактики лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Вплив тиреоїдної дисфункції на виношування вагітності в умовах ендемічної місцевості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок