Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ РИНКУ В УКРАЇНІ В РОКИ НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921 – 1928 рр.)

ФОРМУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ РИНКУ В УКРАЇНІ В РОКИ НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921 – 1928 рр.)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ РИНКУ В УКРАЇНІ В РОКИ НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921 – 1928 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
ЛАНТУХ ІГОР ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 338(09): 22. 477
ФОРМУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ РИНКУ В УКРАЇНІ
В РОКИ НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ
(1921 – 1928 рр.)
08.01.04– економічна історія та історія економічної думки
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
 
Робота виконана на кафедрі економічної історії, теорії та менеджменту Харківської державної академії культури
Науковий керівник –
кандидат економічних наук, професор
Лісовицький Володимир Миколайович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
професор кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент
Гринчуцький Валерій Іванович,
Тернопільський державний технічний університет ім. Івана Пулюя,
завідувач кафедри маркетингу на виробництві;
Провідна установа –
Інститут економіки НАН України,
відділ історії народного господарства та економічної думки, м.Київ.
 
Захист відбудеться “ 8 ” листопада 2001 р. о “17 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.176.01 при Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ – 30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ – 30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “ 6 “ жовтня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради , кандидат економічних наук А.М.Хахлюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В сучасних умовах реформування економічної системи незалежної України важливе значення набуває звернення до історичного досвіду господарських реформ. В світі накопичений величезний досвід економічних перетворень, вивчення і узагальнення якого дуже важливо для вирішення сучасних проблем переходу нашої країни до ринкової економіки.
Знання цього дозволяє з багатьох моделей ринкової економіки брати ту, яка найбільш відповідає нашим умовам, врахувати переваги і недоліки різних економічних систем. Зрозуміло, жодний досвід, жодна модель не можуть бути точно скопійованими. Але при виборі тієї або іншої моделі потрібні глибокі знання існуючих в минулому економічних систем, форм і методів державного регулювання економіки, варіантів і засобів поєднання державного і ринкового регулювання.
Але найбільш цінний досвід – це власний історичний досвід. Він враховує нашу специфіку і наші традиції. В Україні вже є багатий досвід розгортання ринкових відносин і їх державного регулювання. Сьогодні ми вже втретє переходимо до ринкових відносин. Перший – період після реформи 1861 р., коли відбувався досить активний процес формування ринкових відносин, а другий – зв’язаний з переходом до ринкових відносин в роки нової економічної політики.
Вихідним елементом непу було встановлення, а точніше – відновлення товарно-грошової, ринкової форми економічного зв’язку замість продуктообміну, який домінував під час “воєнного комунізму”.
Із запровадженням непу торгівля почала розглядатися як важливе і незамінне знаряддя оживлення і нормалізації виробничих сил, суспільного виробництва. Але до повного визнання цієї тези прийшли не відразу після проголошення непу. У своєму першому варіанті нова економічна політика зводилася до двох моментів: заміні продроздатку продподатком і обміну промислових товарів, які були в руках держави на надлишки сільськогосподарської продукції, яка залишалася у селі після сплати продподатку.
Невдача з товарообміном примусить радянський уряд і правлячу партію повернутися до ринкової економіки. Перехід до торгової, ринкової форми економічного зв’язку, відкриваючи перспективу використання господарської ініціативи в справі піднесення виробництва, вимагав глибоких і системних інституціональних змін в усіх сферах народного господарства.
Радянська історіографія традиційно характеризувала період непу, як перехідний період від капіталізму до соціалізму, як вимушений відступ перед капіталістичними елементами з метою їх остаточної ліквідації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ РИНКУ В УКРАЇНІ В РОКИ НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921 – 1928 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок