Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТРЕБ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ

ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТРЕБ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТРЕБ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,09 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Шипота Галина Євгенівна
УДК 168.522 + 379.8
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТРЕБ
ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ
13.00.06 – теорія, методика і організація
культурно-просвітньої діяльності
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв. Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник:кандидат педагогічних наук, доцент
Бойко Людмила Павлівна,
Київський національний університет культури і мистецтв, професор кафедри гуманітарних дисциплін.
Офіційні опоненти:доктор педагогічних наук, професор
Брилін Борис Андрійович,
Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, завідувач кафедри ансамблевого виконавства та естрадного мистецтва.
кандидат педагогічних наук, професор Загадарчук Галина Миколаївна,
Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”, кафедра соціальної роботи, дійсний член Міжнародної академії безпеки життєдіяльності.
Провідна установа:Державна академія керівних кадрів
культури і мистецтв, кафедра мистецтво-знавства та експертної діяльності,
Міністерство культури і туризму України.
Захист відбудеться “28”жовтня 2005 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв. (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського націо-нального університету культури і мистецтв. (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано “___”__________2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В сучасних умовах глобалізації, інформатизації, інтеграційних процесів у світовому співтоваристві відбувається зміна орієнтирів у визначенні громадських інтересів, потреб для забезпечення інтелектуального і духовного розвитку дітей і молоді. Визнання стратегічного значення збереження та розвитку національної культури в Україні актуалізує проблему формування культурно-інформаційних потреб підростаючого покоління, що відіграють значну роль у розвитку особистості, її духовно-національних і моральних цінностей.
Згідно з Державною національною програмою “Освіта” (Україна ХХІ ст.) одним із стратегічних завдань реформування освіти в Україні є забезпечення потреб особистості у творчій самореалізації, здобуття дітьми додаткових знань, умінь та навичок за інтересами, їх інтелектуальний і духовний розвиток.
В Законі України “Про концепцію державної політики в галузі культури на 2005-2007 роки” вказується на необхідність доступу громадян до культурних цінностей, участі у культурному житті; суспільну і культурну самореалізацію особистості. При цьому серед пріоритетних напрямів діяльності державної влади та органів місцевого самоврядування визначаються такі, як: реалізація комплексу освітніх, культурно-мистецьких програм і проектів для дітей та молоді; створення моделі культурного розвитку, здатної забезпечити само-відтворення та послідовний розвиток культури в Україні; формування цілісного інформаційно-культурного простору України.
Враховуючи особливості співробітництва України з Європейським Союзом, слід вказати й на “Першу програму Європейського Союзу щодо підтримки культури (2000-2004)”, прийняту в листопаді 1998 року. Головною метою діяльності Союзу в культурній сфері вона визначала: підтримку творчості, особливу допомогу юним талантам; покращання доступу до участі в культурному житті для широкого загалу, безпосереднє визнання культури як економічного фактора соціальної інтеграції та громадянства, підтвердження своєї ідентичності щодо “третьої сторони” тощо.
Аналіз наукових праць (Л.Божович, А.Здравомислов, М.Киященко, А.Маргуліс, Л.Рубіна, П.Рудик, В.Селіванова, О.Семашко та ін.) переконує, що проблема формування потреб особистості є багатоаспектною і зобов’язує до розгляду її на рівні взаємодії різних наук – філософії, соціології, культурології, педагогіки, психології та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТРЕБ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок