Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ БІНАРНИХ ЛОГІЧНИХ МЕРЕЖ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ШТУЧНОМУ ІНТЕЛЕКТІ

МОДЕЛІ БІНАРНИХ ЛОГІЧНИХ МЕРЕЖ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ШТУЧНОМУ ІНТЕЛЕКТІ

Назва:
МОДЕЛІ БІНАРНИХ ЛОГІЧНИХ МЕРЕЖ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ШТУЧНОМУ ІНТЕЛЕКТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Лещинський Володимир Олександрович
УДК 519.7
МОДЕЛІ БІНАРНИХ ЛОГІЧНИХ МЕРЕЖ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
В ШТУЧНОМУ ІНТЕЛЕКТІ
05. 13. 23 – Системи та засоби штучного інтелекту
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Шабанов-Кушнаренко Сергій Юрійович, Харківський національний університет радіоелектроніки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Асєєв Георгій Георгійович, Харківська державна академія культури, завідувач кафедри інформаційних технологій;
кандидат технічних наук, доцент Шостак Ігор Володимирович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, доцент кафедри програмного забезпечення комп’ютерних систем.
Провідна установа:
Донецький державний інститут штучного інтелекту, кафедра програмного забезпечення інтелектуальних систем, м. Донецьк.
Захист відбудеться 17.01.2007 р. о _13___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел. (0572) 702-14-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий 12.12.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий С.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Використання механізмів природної мови в інформаційно-комп'ютерних і людино-машинних системах забезпечує створення якісно-нових засобів обробки інформації для інтелектуалізації роботи з текстами. На сучасному етапі розвитку інтелектуальних систем автоматизованої обробки природно-мовної інформації, не зважаючи на те, що багато механізмів природної мови вже формалізовано, проблема формалізації природної мови є актуальною. Необхідно розробляти нові та удосконалювати розроблені формальні математичні моделі механізмів природної мови на різних рівнях: морфологічному, синтаксичному, семантичному та ін. Схемна реалізація формалізованих засобами алгебри скінченних предикатів та предикатних операцій математичних моделей природно-мовних механізмів приводить до побудови бінарних логічних мереж, які в свою чергу складають основу ЕОМ паралельної дії, заснованих на принципах мозку, що отримали назву мозкоподібних ЕОМ.
В області штучного інтелекту існує проблема застосування наукових знань про природну мову у розв’язанні різних практичних задач, серед яких автоматичний машинний переклад, розпізнавання рукописних текстів та звучащої мови, автоматичне індексування та реферування текстів, складання лінгвістичних корпусів текстів природної мови, морфологічна, синтаксична, семантична розмітка текстів і таке інше. Дисертаційна робота вносить вклад у розв’язання цієї проблеми за рахунок розробки алгебро-логічних моделей та методів бінарних логічних мереж для формалізації морфологічних структур природної мови засобами алгебри скінченних предикатів та алгебри предикатних операцій. Методи побудови бінарних логічних мереж, що розробляються в дисертаційній роботі, базуються на принципі паралельної обробки символьної інформації, дають можливість створювати математичні моделі різних інформаційних процесів, у тому числі і моделі механізмів природної мови.
Актуальність дисертаційної роботи визначається перспективністю використання отриманих методів для розробки ЕОМ паралельної дії, заснованих на принципах мозку; формалізації багатьох інформаційних процесів, у тому числі і розробки інтелектуальних систем спілкування з комп'ютером на природній мові; розвитку апарату алгебри предикатів і предикатних операцій як універсального засобу формального опису об'єктів різної природи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася згідно з планом науково-технічних робіт Харківського національного університету радіоелектроніки в рамках держбюджетної теми №159 "Розробка теорії штучного інтелекту на базі дослідження механізмів інтелекту людини та її застосування для проектування систем штучного інтелекту", розділ 1 "Розробка математичного і програмного забезпечення системи логічної підтримки проектування систем штучного інтелекту" (№ ДР 0103U001545).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛІ БІНАРНИХ ЛОГІЧНИХ МЕРЕЖ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ШТУЧНОМУ ІНТЕЛЕКТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок