Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Навчально-педагогічні ігри У формуванні педагогічної культури Майбутніх учителів історії і права

Навчально-педагогічні ігри У формуванні педагогічної культури Майбутніх учителів історії і права

Назва:
Навчально-педагогічні ігри У формуванні педагогічної культури Майбутніх учителів історії і права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,28 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Щербань Петро Миколайович
УДК 371.382
Навчально-педагогічні ігри
У формуванні педагогічної культури
Майбутніх учителів історії і права
13.00.04 - теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти АПН України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Левшин Микола Миколайович,
Інститут вищої освіти АПН України,
завідувач відділу педагогіки і психології вищої школи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Булда Анатолій Андрійович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри методики викладання соціально-гуманітарних дисциплін;
кандидат педагогічних наук, професор
Мазоха Дмитро Степанович,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди,
професор кафедри педагогіки.
Захист відбудеться: „19” грудня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розіслано „17” листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Дем’яненко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Зміни, які відбуваються в суспільно-економічному середовищі, вносять суттєві корективи у зміст підготовки майбутніх учителів, сприяють зростанню уваги суспільства до формування в них високих професійно-педагогічних і морально-етичних якостей, уміння самостійно приймати своєчасні й правильні рішення та готувати високоосвічених і національно свідомих громадян-патріотів Української держави. Особлива увага цим питанням приділяється в Законах „Про освіту”, „Про вищу освіту”, в Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті та в Державній програмі „Вчитель”.
Формування педагога нового типу – національно свідомого, творчого, мислячого, самокритичного, з високою педагогічною культурою – можливе лише за умови наближення навчання у вищому закладі освіти до реальної професійної діяльності. Становлення вчителя, зокрема вчителя історії і права, як і будь-якого фахівця, визначається не лише глибоким знанням основ наук, а й постійним удосконаленням професійних умінь і навичок.
Майбутнім учителям слід дати найсучасніші знання й ґрунтовну практичну підготовку, оскільки успішне розв’язання складних завдань навчання і виховання молоді вирішальною мірою залежить від педагогічної майстерності, наукової ерудиції й культури вчителя. Одним із найперспективніших шляхів удосконалення підготовки майбутніх учителів, є освоєння і впровадження активних форм і методів навчання, серед яких провідне місце посідають навчально-педагогічні ігри. Саме вони створюють умови для залучення студента до безпосередньої участі в навчальному процесі, самостійного пошуку шляхів і засобів розв’язання проблем, що виникають під час практичної діяльності. Для цього навчальний процес у педагогічному університеті має імітувати шкільне середовище, в якому доведеться працювати майбутнім учителям; виробляти у студентів уміння й навички розв’язання практичних завдань; забезпечити оволодіння кожним студентом культурою педагогічного спілкування.
Важливість гри, в якій формуються і закріплюються вміння і здібності, необхідні для виконання педагогічних функцій, відмічали К.Д. Ушинський, А.С. Макаренко, В.О. Сухомлинський, С.Т. Шацький та ін.
Висока оцінка навчально-педагогічних ігор як одного з методів активного навчання і підготовки майбутніх учителів дається в працях А.А. Вербицького, Л.Г. Вишнякової, Р.Ф. Жукова, Д.Б. Ельконіна, Ю.А. Кравченка, В.Ф. Комарова, В.Я. Платова, В.І. Рибальського та інших сучасних учених і педагогів-практиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Навчально-педагогічні ігри У формуванні педагогічної культури Майбутніх учителів історії і права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок