Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДЛІТКІВ У НЕФОРМАЛЬНИХ МОЛОДІЖНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДЛІТКІВ У НЕФОРМАЛЬНИХ МОЛОДІЖНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДЛІТКІВ У НЕФОРМАЛЬНИХ МОЛОДІЖНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
563
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут проблем виховання АПН України
ЧЕРНЕТА Світлана Юріївна
УДК 37.013.42+316.61-053.6
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДЛІТКІВ У НЕФОРМАЛЬНИХ МОЛОДІЖНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук,
Дурманенко Євгенія Аристархівна,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, доцент кафедри
соціальної педагогіки.
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор,
Сметанський Микола Іванович,
Вінницький державний педагогічний
університет ім. М.Коцюбинського,
завідувач кафедри педагогіки
кандидат педагогічних наук,
Алєксєєнко Тетяна Федорівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
старший науковий співробітник,
завідувачка лабораторії соціальної педагогіки.
Провідна установа – Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра соціальної
педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м.Луганськ.
Захист дисертації відбудеться “24” січня 2006р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “23” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пустовіт Г.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реформування сучасної системи освіти зорієнтоване на створення умов для вільного розвитку й саморозвитку особистості. Однак школа як провідний соціальний інститут сьогодні не може ефективно розв’язувати виховні завдання без взаємодії з різноманітними позашкільними та неформальними молодіжними об’єднаннями, які відіграють важливу роль у соціалізації підростаючого покоління, задоволенні його потреб, самоствердженні та самореалізації.
Особливо гостру потребу в діяльності таких об’єднань відчувають підлітки, оскільки підлітковий вік є вирішальним етапом у соціалізації особистості. У цьому віці важливу роль у становленні особистості відіграють насамперед ровесники. У зв’язку з чим послаблюється педагогічний вплив сім’ї та школи на формування підлітка. Відтак, вимоги соціуму до підлітка, не завжди співпадають з його потребами, тобто проблеми самореалізації особистості полягають у тому, щоб максимально забезпечити рівновагу суспільних і особистих інтересів індивіда. У цьому контексті ми розглядаємо соціалізацію в неформальних молодіжних об’єднаннях як процес засвоєння підлітком соціального досвіду, в ході якого він (підліток) перетворює соціальний досвід у власні цінності та орієнтації, вибірково вводить у свою систему поведінки ті норми, які прийняті в групі.
У філософському контексті процес соціалізації особистості досліджували С.Батенін, Я.Гілінський, С.Дригулієв, М.Каган, В.Москаленко, В.Шепель, у психологічному – Б.Ананьєв, О.Асмолов, Л.Божович, Д.Ельконін, В.Куєвда, Р.Нємов, М.Смирнов, Д.Фельдштейн, В.Шубинський, у соціологічному – І.Кон, А.Харчев, Я.Щепанський, у педагогічному – Л.Гордин, О.Дорошенко, М.Касьяненко, О.Литвинюк, А.Мудрик, В.Сухомлинський.
Характеристику процесу соціалізації як системи, розробку основ її теорії здійснено також у працях І.Звєрєвої, А.Капської, Л.Коваль, М.Лукашевича, Л.Міщик, І.Огороднікова, Ю.Сичова, В.Слюсаренка, Т.Філонова, С.Харченка, С.Хлєбнік, Н.Щуркової.
Актуальним у психолого-педагогічному розкритті поняття соціалізації підлітка є діяльнісний підхід, який базується на працях педагогів і психологів Б.Ананьєва, Л.Виготського, А.Леонтьєва, С.Рубінштейна та ін. У їхніх дослідженнях особистість розглядається як суб’єкт діяльності, яка сама формуючись у діяльності і в спілкуванні з іншими людьми, визначає характер цієї діяльності та спілкування.
Важливими стосовно проблеми нашого дослідження є концептуальні ідеї особистісно орієнтованого підходу у вихованні, обґрунтовані М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДЛІТКІВ У НЕФОРМАЛЬНИХ МОЛОДІЖНИХ ОБ’ЄДНАННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок