Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНСТИТУТУ КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ ЖІНОК В УКРАЇНІ

ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНСТИТУТУ КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ ЖІНОК В УКРАЇНІ

Назва:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНСТИТУТУ КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ ЖІНОК В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
АНІЩУК НІНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 342.7-055.2 (477)
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНСТИТУТУ
КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ
ЖІНОК В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.13. – Правові проблеми політичних
інститутів та процесів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ОДЕСА-2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі соціальних теорій Одеської національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
КОРМИЧ ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА,
Одеська національна юридична академія,
директор інституту адвокатури та
муніципального управління
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
КОЗЮБРА МИКОЛА ІВАНОВИЧ,
Конституційний Суд України, суддя
кандидат юридичних наук, доцент
ПЕРЕЖНЯК БОРИС АРКАДІЙОВИЧ,
Одеська національна юридична академія
доцент кафедри конституційного права
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М.Корецького
Національної академії наук України,
відділ конституційного права, м. Київ
Захист відбудеться 30 листопада 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд.312.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 30 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Дудченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вперше поставлене ще в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. питання про правовий статус жінок в Україні сьогодні, на початку нового тисячоліття, хвилює знову з не меншою актуальністю. В сучасному суспільстві, коли права людини і громадянина проголошуються “найвищою цінністю”, а держава вважає пріоритетним обов’язком дотримувати і захищати ці права і свободи, досить часто на практиці існує ситуація фактичної нерівності правового статусу жінок і чоловіків, відсутність рівних можливостей для реалізації цих прав і свобод. Хоча Конституція України статтею 24 надає жінкам і чоловікам рівні права і свободи та рівні можливості для їх реалізації, що знайшло відображення в поточному законодавстві України, однак конституційно декларована рівність прав, свобод і рівних можливостей їх реалізації для жінок і чоловіків практично не досягнута.
Соціально-економічна реформа, яка відбувається в нашій країні, перехід до ринкових відносин сформували деякі негативні тенденції щодо прав жінок, а саме: незатребуваність жінок при прийнятті державних рішень; дискримінація прав жінок в соціально-трудовій сфері, зниження рівня охорони їх здоров’я, особистої безпеки та ін. Більшість жінок на практиці не мають доступу ні до центрів впливу, від яких залежить доля країни, ні до тих фінансових ресурсів, що забезпечують просування до влади. Між тим, вони складають більшу частину українського народу, який, згідно Конституції, являється єдиним джерелом влади.
Безумовно, ці обставини, а також швидкоплинні суспільні відносини, активними учасниками яких виступають жінки, потребують суттєвих змін практично в усіх галузях права. Ось чому автор, керуючись принципом рівноправ'я статей, закріпленому в Основному Законі Української держави, вважає необхідним особливо зупинитися на проблемах тенденцій розвитку інституту конституційно-правового статусу жінок, і в першу чергу на питаннях забезпечення рівноправності в таких сферах, як запобігання насильства щодо жінок; представництво їх в органах державної влади; соціально-трудові відносини; охорона репродуктивного здоров’я, материнства; освіта жінок; державний механізм забезпечення прав жінок.
Актуальність обраної теми значною мірою обумовлена і ступенем розробки проблеми. На даний час на дисертаційному рівні відсутні роботи, присвячені комплексному дослідженню тенденцій розвитку інституту конституційно-правового статусу жінок. Звичайно, окремі аспекти даної проблеми досліджувалися раніш в контексті радянського законодавства і на сьогоднішній день певним чином втратили свою актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІНСТИТУТУ КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ ЖІНОК В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок