Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КООПЕРАТИВНИЙ РУХ ПІВНІЧНОГО ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ В період НЕПУ (20-ті роки XX ст.)

КООПЕРАТИВНИЙ РУХ ПІВНІЧНОГО ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ В період НЕПУ (20-ті роки XX ст.)

Назва:
КООПЕРАТИВНИЙ РУХ ПІВНІЧНОГО ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ В період НЕПУ (20-ті роки XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,45 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Голець Віталій Віталійович
УДК 94 (477.5) 6
КООПЕРАТИВНИЙ РУХ
ПІВНІЧНОГО ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ
В період НЕПУ
(20-ті роки XX ст.)
07.00.01 — історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства і політології Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ПОЛОВЕЦЬ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ, Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, завідувач кафедри українознавства і політології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ГРЕЧЕНКО ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ, Національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри історії державності України
кандидат історичних наук, доцент ФІЛІППОВ КОСТЯНТИН ВАЛЕРІЙОВИЧ, Національний фармацевтичний університет, доцент кафедри суспільних наук
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України 1920-30-х рр., м. Київ
Захист відбудеться "9" квітня 2004 року о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4)
Автореферат розісланий "2" березня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Глибокі соціально-економічні процеси, які відбуваються в сучасній Україні, пов’язані з ринковою трансформацією народного господарства, вимагають науково обґрунтованої розробки та реалізації нових концепцій і моделей розвитку. Важливе місце та роль в нових умовах нарощення потенціалу й посилення взаємодії всіх складових багатоукладної української економіки належить відродженню кооперативного сектора. Кооперативний рух, зорієнтований першочергово на внутрішній ринок, на забезпечення щоденного попиту і потреб широких верств населення, визнаний “одним із важливих напрямів реалізації структурних змін в економіці України та формуванні її багатоукладності” Указ Президента України від 19 грудня 2000 р. “Про заходи щодо розвитку кооперативного руху та посилення його ролі в реформуванні економіки України на ринкових засадах”. // Голос України. – 2000. – 27 грудня. – С. ..
Актуальність дослідження посилюється тим, що суспільна ситуація, яка склалася в країні, вимагає пояснення глибинних процесів, які відбуваються в українській економіці. За таких обставин неминуче зростає інтерес до історії кооперативного руху взагалі і, зокрема, до кооперації як ефективної форми господарювання в умовах непу.
Аналіз наукового доробку з проблематики кооперативного руху свідчить, що в історичній літературі комплексно він малодосліджений, окрім того, переважає тенденція до глобалізації, в той час як місцевий матеріал залучається з ілюстративною метою, і регіональні особливості розчиняються в загальноісторичному контексті. Отже, актуальність проблеми передбачає вивчення складових, які всеохоплююче відтворюють реальну історичну картину.
Зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою теми “Кооперативний рух в Лівобережній Україні” – науково-дослідницької роботи колективу кафедри українознавства і політології Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, затвердженої Інститутом історії України Національної академії наук України у 1997 р.
Об’єктом дослідження є кооперативний рух Північного Лівобережжя України в умовах нової економічної політики радянської влади.
Предметом дослідження стала діяльність видів і форм кооперативних структур в умовах непу в їх діалектичному взаємозв’язку та взаємообумовленості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КООПЕРАТИВНИЙ РУХ ПІВНІЧНОГО ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ В період НЕПУ (20-ті роки XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок