Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ДІАГНОСТИКИ ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ В ОСВІТІ

ВИКОРИСТАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ДІАГНОСТИКИ ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ В ОСВІТІ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ДІАГНОСТИКИ ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ В ОСВІТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
КОГАН Аркадій Федорович
УДК 159.9.37.0/5.3
ВИКОРИСТАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ДІАГНОСТИКИ ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ В ОСВІТІ
19.00.07 –педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник – ШВАЛБ Юрій Михайлович,
доктор психологічних наук, старший
науковий співробітник, завідувач
кафедри соціальної роботи та педагогіки
Київського національного університету
ім.Тараса Шевченка
Офіційні опоненти – БУРЛАЧУК Леонід Фокич,
доктор психологічних наук, професор, член-кор.
АПН України, завідувач кафедри
психодіагностики та медичної психології
Київського національного
університету ім. Тараса Шевченка;
СОЛОВІЄНКО Валентин Олександрович,
кандидат психологічних наук, доцент
Національного педагогічного університету
ім. М.Драгоманова (м. Київ).
Провідна установа – Прикарпатський державний університет ім.Василя
Стефаника Міністерства освіти і науки України,
кафедра загальної та експериментальної психології
Захист відбудеться “18“ вересня 2001 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01. в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “17 “ серпня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради БАЛЛ Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Процес встановлення мети, її корекція та зміна - центральна психологічна складова частина усіх видів діяльності. Психокорекція неадекватної поведінки, завдання добору кадрів та організації колективу тощо – практично всі напрямки психологічної практики потребують теоретично обгрунтованого, надійного інструментарію для діагностики сфери цілепокладання. Найбільш гостро це питання постає у педагогіці, оскільки робота з учнями вимагає врахування багатофакторності людської діяльності.
На сьогодні виникла деяка диспропорція в дослідженнях процесів цілепокладання. Якщо теоретичні розробки розглядають цілепокладання як топологічно складну, багатомірну структуру, то в експериментальних дослідженнях використовують лише одномірні конструкції, початок яким був покладений у працях з рівня домагань у 20-30-х роках. Але вже в працях Д.Б.Богоявленської зроблено спробу вийти за межі одномірності (методика "креативного поля"). У дослідженнях В.Е.Клочко та В.В.Заботіна з проблеми цілепокладення у творчості також розглядається двомірна модель. Але ці розробки не розвинуті у повній мірі, тому що двадцять років тому ще не існувало модельного носія, адекватного складності проблематики. Сучасний етап розвитку комп'ютерної техніки та комп'ютерних технологій дозволяє реалізувати гіпертекстові моделі, топологично релевантні складним психологічним структурам.
Одним з найбільш дискусійних питань у психодіагностиці є питання врахування ситуаційних змінних. Потребу в діагностичній системі, яка достатньо повно відображує ситуаційні фактори, остатніми роками підкреслюють чимало авторів. Але ж така розробка повинна мати відповідну теоретичну базу.
Недостатня кількість інструментальних засобів не дозволяє проводити також комплексні дослідження особистості. Майже єдиним методом дослідження до недавнього часу були різноманітні багатофакторні опитувальники, надійність та правомірність використання яких все частіше викликає сумнів у багатьох фахівців. У зв'язку з цим вбачається доцільним створення комплексних комп'ютерних психодіагностичних систем нового покоління. Побудова таких систем можлива за наступних умов: 1) підставою дослідження особистості повинно бути дослідження цілепокладання; 2) структура тестового простору повинна відповідати гіпертекстовій моделі психіки; 3) психодіагностична технологія повинна враховувати вплив ситуаційних факторів; 4) інструментом реалізації розробленої програми має бути комп'ютер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ДІАГНОСТИКИ ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ В ОСВІТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок