Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИМУЛЯТИВНІСТЬ ТА ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ У ПРОСТОРОВІЙ МЕТАФОРИЦІ

СИМУЛЯТИВНІСТЬ ТА ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ У ПРОСТОРОВІЙ МЕТАФОРИЦІ

Назва:
СИМУЛЯТИВНІСТЬ ТА ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ У ПРОСТОРОВІЙ МЕТАФОРИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,49 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Актуальність теми зумовлено низкою загльнокульткрних передумов, як
і ведуть своє походження від “ситуації постмодерну”, а також


ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
МОСЕНЦЕВА ТЕТЯНА СЕРГІЇВНА
УДК 81-116:130.2
СИМУЛЯТИВНІСТЬ ТА ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ У
ПРОСТОРОВІЙ МЕТАФОРИЦІ
09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Харківського національного
університету імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор,
завідуючий кафедри філософії
Харківського національного університету
імені В.Н. Каразіна
Мамалуй Олександр Олександрович,
Заслужений діяч науки і техніки України
Офіційні опоненти доктор філософських наук
Хамітов Назіп Віленович,
провідний науковий співробітник
Інституту філософії
імені Г.С. Сковороди НАН України
Кандидат філософських наук, доцент
Жерьобкін Сергій Васильович,
зав. Харківської філії Центру гуманітарної освіти
НАН України
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра філософії
філософського факультету, м. Київ
Захист відбудеться “27” березня 2002 р. о 15.15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.06 при Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 4-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “26” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кислюк К.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена рядом загальнокультурних передумов, які беруть свій початок від “ситуації постмодерну”, а також – специфікою їх вивчення різними гуманітарними дисциплінами.
“Толерантність до різноманіття”, визначена Ж.-Ф. Ліотаром як домінанта усвідомлення постсучаністю своєї проблемної унікальності, знаходить відображення у принциповій відкритості наукових, філософських, естетичних парадигм, що перебувають у процесі становлення. При цьому під відкритістю мається на увазі неієрархічна або децентрована модель “спілкування дискурсів”, іншими словами – співіснування доповнюючих один одного описів різних сторін культурної діяльності, специфіку яких не можна резюмувати та обґрунтувати в метанаративі. Згідно з цим, доречно говорити про своєрідну “інтертекстуалізацію” постсучасної культури. Втім таке твердження потребує з’ясування.
На нашу думку, звертання до “множинного тексту”, який пропонує спосіб співвідношення текстуальних фрагментів поза їхньою уніфікацією структурно-змістовною єдністю й, отже, залишає це співвідношення варіативним, виявляється найбільш плідним щодо розгляду питання про можливість зберігання “відмінностей без протиріччя” (Ж. Дельоз) та репрезентації Іншого. Очевидно, що це питання є одним з головних для сучасної філософії культури. “Толерантність до різноманіття” передбачає особливий (“динамічний”) тип співіснування “нетотожного”. Такий тип виявляється переважно у процесі деконструкції. Показово, що моделі та артефакти (наприклад, тернарні, культурні моделі, “перформативна” модель ідентичності, інтерактивні твори літератури та мистецтва), зобов’язані деконструкції своєю появою, описуються “у властивостях” інтертексту (перформативність, цитатність або “неоригінальність”, полілінійність тощо). Ці співпадання не є випадковими й пояснюються тим, що інтертекстуальна множинність оформлюється “у деконструкції” основних структуроутворюючих опозицій. У нашій роботі запропоновано інтерпретацію “множинного тексту” з точки зору деконструктивістських передумов його можливості.
Оскільки більшість опозицій, що деконструюються, має просторову семантику, інтертекст прочитується нами у просторових метафорах. У свою чергу, увага до просторової метафорики також відповідає загальній тенденції постсучасної філософії до метафоризації дискурсу, з одного боку, та, з другого, – до використання просторових образів (див.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СИМУЛЯТИВНІСТЬ ТА ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ У ПРОСТОРОВІЙ МЕТАФОРИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок