Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СТРУКТУРИ НА ДИНАМІЧНЕ РУЙНУВАННЯ ОПТИЧНОЧУТЛИВИХ ПОЛІМЕРІВ

ВПЛИВ СТРУКТУРИ НА ДИНАМІЧНЕ РУЙНУВАННЯ ОПТИЧНОЧУТЛИВИХ ПОЛІМЕРІВ

Назва:
ВПЛИВ СТРУКТУРИ НА ДИНАМІЧНЕ РУЙНУВАННЯ ОПТИЧНОЧУТЛИВИХ ПОЛІМЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
ЗАЗИМКО Наталія Михайлівна
УДК 678:541.64:539.3
ВПЛИВ СТРУКТУРИ НА ДИНАМІЧНЕ РУЙНУВАННЯ ОПТИЧНОЧУТЛИВИХ ПОЛІМЕРІВ
01.04.19 – фізика полімерів
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені
М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук,
член-кореспондент АПН України, професор
Шут Микола Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри загальної фізики
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук
Клепко Валерій Володимирович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
провідний науковий співробітник відділу молекулярної фізики полімерів
кандидат фізико-математичних наук
Алєксєєв Олександр Миколайович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
старший науковий співробітник кафедри молекулярної фізики
Провідна установа:
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова МОН України,
кафедра загальної та хімічної фізики, кафедра теплофізики
Захист відбудеться „12” жовтня 2005 р. о 14 годині на засідання спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України / 02160, м. Київ, Харківське шосе, 48; тел. (044)559-13-94, факс (044)552-40-64 /
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (м. Київ, Харківське шосе, 48)
Автореферат розіслано „ 5 ” вересня 2005р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.179.01
доктор хімічних наук Ю.М. Нізельський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для вирішення різних задач сьогодення широко використовуються полімери і композиції на їх основі. Тому велика увага приділяється дослідженням різних способів модифікації структури і властивостей полімерів з метою поліпшення їх експлуатаційних характеристик, що відповідають певним умовам застосування. Однією з важливіших проблем фізики та механіки полімерів є встановлення закономірностей втомного і динамічного руйнування полімерів та дослідження впливу їх структури на процес руйнування, та можливостей впливу на процеси руйнування зміни властивостей полімеру під час структуроутворення.
Оптична активність поліметилметакрилату (ПММА) та епоксидних діанових смол (ЕД-16, ЕД-20) відкриває можливості застосування поляризаційно-оптичного (ПО) методу для вивчення закономірностей їх руйнування. В останні десятиріччя досягнуті значні успіхи в області вивчення структури на різних рівнях її організації і фізичних властивостей вказаних полімерів. Виявлений значний вплив надмолекулярних структур на їх механічні властивості, особливо на міцність. Проте важливим та актуальним є проведення досліджень структури, релаксаційних властивостей і їх впливу на процеси динамічного руйнування в оптичночутливих полімерах, які широко використовуються в машинобудуванні як елементи деталей та їх конструкцій.
Ступінь дослідження тематики. Дослідження фізичних і, зокрема, деформаційних властивостей лінійних і сітчастих полімерів розпочалися з середини минулого сторіччя. За цей час з’ясовані особливості синтезу вказаних полімерів, досліджені механічні і теплофізичні властивості, релаксаційні процеси. Тим часом, практично відсутні відомості щодо впливу структури на міцність при різних швидкостях механічного навантаження та характеристик релаксаційних процесів. Немає чіткого пояснення експериментальних залежностей величини критичного коефіцієнта інтенсивності напружень (КІН) від швидкості навантаження. Не достатньо досліджений вплив зони попереднього руйнування на характер руху магістральної тріщини.
Дана робота проведена в рамках наукових досліджень кафедри загальної фізики НПУ імені М.П.Драгоманова за темою: “Теплофізичні та електричні властивості, релаксаційні процеси в металонаповнених конструкційних композиційних матеріалах” (2001- 2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ СТРУКТУРИ НА ДИНАМІЧНЕ РУЙНУВАННЯ ОПТИЧНОЧУТЛИВИХ ПОЛІМЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок