Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ, ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ГЕНЕТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОДУКТИВНИХ ЯКОСТЕЙ ГУСЕЙ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ, ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ГЕНЕТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОДУКТИВНИХ ЯКОСТЕЙ ГУСЕЙ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ, ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ГЕНЕТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОДУКТИВНИХ ЯКОСТЕЙ ГУСЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,59 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
ДЄБРОВ ВАЛЕРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 636.598:637.63
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ
ОЦІНКИ, ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ
ГЕНЕТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
ПРОДУКТИВНИХ ЯКОСТЕЙ ГУСЕЙ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора сільськогосподарських наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор
Коваленко Віталій Петрович,
Херсонський державний аграрний університет,
проректор з наукової роботи, зав. кафедри генетики і
розведення с.-г. тварин
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Бородай Віталій Петрович,
селекційно-генетичний центр м'ясних курей "Оріана" Інституту птахівництва УААН, директор
доктор сільськогосподарських наук, професор
Рубан Сергій Юрійович,
Інститут тваринництва УААН, завідувач відділу
доктор сільськогосподарських наук, професор
Дуюнов Едугард Андрійович,
пенсіонер
Провідна установа: Одеський державний сільськогосподарський інститут
Захист дисертації відбудеться “23” жовтня 2001р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д65.356.01 при Інституті тваринництва УААН
(62404, м.Харків, п/в Кулиничі).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва.
Автореферат розісланий “17”вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Помітун І.А. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми. Підвищення ефективності використання наявного в Україні генофонду птиці яєчного і м'ясного напряму продуктивності в значній мірі обумовлено розробкою прийомів і методів, які прискорюють селекційний прогрес. Особливого значення це питання набуває в гусівництві, де ще не створені лінії і кроси, а селекція ведеться на рівні порід з використанням чистопородного розведення і схрещування.
Розглядаючи перспективи застосування сучасних генетичних методів в м'ясному птахівництві найперспективнішим із них є методи популяційного аналізу, які дозволяють оцінити генотиповий склад ліній і порід, виявити компоненти складних полігенних ознак. Тому важливо розробити критерії оцінки складових таких ознак як несучість, жива маса, перо-пухова продуктивність, а як показують дослідження В.О. Сергеєва, В.Д. Сергеєвої (1986), С.Ю. Болілої (1996), відбір за компонентами полігенної ознаки із-за їх більшої успадкованності веде до підвищення ефекту селекції.
Важливе місце в гусівництві займають питання використання гетерозису для отримання високих репродуктивних і відгодівельних якостей (Боголюбський С. І., 1991) та спеціалізації порід для забезпечення їх високої комбінаційної здатності при схрещуванні (Смирнов Б .В., 1978).
В плані подальшого розвитку гусівництва важливого значення набуває розробка прийомів отримання перо-пухової сировини з використанням зажиттєвого обскубування гусей. Але для успішного проведення такого прийому недостатньо вивчені особливості формування і регенерації пір'яного покриву гусей, оптимальні строки і кратність проведення прижиттєвого обскубування, що лімітує практичне використання цього перспективного прийому.
Особливий інтерес для прогнозування племінних і продуктивних якостей птиці являє склад крові, її ферменти. Тому пошуки біохімічних тестів, що корелюють з господарсько корисними ознаками, племінною цінністю є актуальними і мають теоретичне і практичне значення.
Створення нових порід і гібридів в гусівництві, ускладнюється і відсутністю даних щодо генетичних закономірностей реалізації основних господарсько корисних ознак, а також теоретично обгрунтованих прийомів відбору вихідного матеріалу для розробки програм селекції. Тоді як питання селекції яєчної птиці в теперішній час вирішуються на основі закономірностей кількісної генетики з використанням методів моделювання, в гусівництві такий підхід не одержав широкого поширення із-за недостатнього вивчення мінливості ознак в процесі селекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ, ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ГЕНЕТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОДУКТИВНИХ ЯКОСТЕЙ ГУСЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок