Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання дефектної структури матеріалІв при деформації та зв’язок еволюції дефектів з діаграмою навантаження

Моделювання дефектної структури матеріалІв при деформації та зв’язок еволюції дефектів з діаграмою навантаження

Назва:
Моделювання дефектної структури матеріалІв при деформації та зв’язок еволюції дефектів з діаграмою навантаження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ проблем матеріалознавства ім. І.М. ФранцевИча
Борисовська Катерина Михайлівна
УДК 539.216; 548.571; 538.951
Моделювання дефектної структури матеріалІв при деформації та зв’язок еволюції дефектів з діаграмою навантаження
01.04.07 —фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Подрезов Юрій Миколайович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Філатов Олександр Валентинович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, провідний науковий співробітник.
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Картузов Валерій Васильович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач відділу.
Захист відбудеться „14” травня 2008 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України: 03680, м. Київ-142,
вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий „____” квітня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Коржова Н.П.
1
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема дослідження процесу деформаційного зміцнення у зв’язку з динамікою еволюції дефектної структури відома давно. Проте поглиблена розробка теоретичного підґрунтя цього важливого елемента фізики міцності стала можливою завдяки бурхливому розвитку комп’ютерної бази і створенню сучасних програм, які дозволяють вирішувати задачі взаємодії між багатьма тілами.
З урахуванням масштабних рівнів деформації, слід виділити декілька найбільш поширених підходів до комп’ютерного аналізу механічної поведінки матеріалу. На рівні атомної структури ця задача вирішується, як правило, в рамках теорії молекулярної динаміки (МД). Суттєвий внесок в дослідження механізму деформації та руйнування матеріалів в процесі навантаження методами МД внесли українські вчені В.В. Огородніков, К.В. Малишевський та С.О. Котречко. Вони продемонстрували перебудову атомної конфігурації при навантаженні ОЦК гратки в нанооб’ємі.
На мікроскопічному рівні структурні перебудови відбуваються за рахунок колективної взаємодії між дислокаціями. Тому основним методом аналізу кривих деформаційного зміцнення є дислокаційна динаміка (ДД). Серед найбільш важливих робіт в цьому напрямку слід відзначити дослідження, що виконані А. Ніделманом зі співробітниками та Дж. Ллоркой, а також російськими вченими О.А. Зісманом та В.М. Перевезенцевим, в яких проаналізовано перебудову дислокаційної структури під дією зовнішньої напруги.
На мезорівні характер кривої деформаційного зміцнення аналізується у зв’язку з еволюцією дефектів типу тріщин та пор. Теоретичні передумови до комп’ютерного аналізу еволюції дефектів цього масштабного рівня для пористих металевих та керамічних матеріалів надані в роботах наукової школи ІПМ НАН України В.В. Скорохода, М.Б. Штерна, С.О. Фірстова, Ю.М. Подрезова та інших.
Незважаючи на досягнуті успіхи в експериментальних дослідженнях та розвиток теоретичних уявлень про динаміку перебудови дефектної структури при деформації, в проблемі розуміння механічних властивостей матеріалів, залишається багато невирішених питань. Тому тема роботи є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація відповідає основним науковим напрямкам робіт Інституту проблем матеріалознавства НАН України і виконувалась в рамках тем: №0198U004880 «Структуроутворення і процеси самоорганізації та руйнування матеріалів із різною вихідною структурою на макро- та мезорівнях» (1998-2001), №0104U006458 «Термоактиваційні процеси та механізми пластичної деформації і руйнування мікро- та нанокристалічних матеріалів» (2001-2005), №0104U006638 «Новий клас пластичних високоміцних конструкційних матеріалів на основі заліза, титану, алюмінію з мікро- та нанокристалічною структурою» (2004-2005), №0106U008078 «Здатність до демпфування напруги високо пористими керамічними матеріалами та керам-органічними композитами на їх основі» (2001-2008).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Моделювання дефектної структури матеріалІв при деформації та зв’язок еволюції дефектів з діаграмою навантаження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок