Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)

ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ) / сторінка 11

Назва:
ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,18 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 

При зіставленні змін у системі гіпофіз-наднирники і клінічних особливостей захворювання нами виявлені значні відмінності. Рівень АКТГ і кортизолу у хворих з ПВН цієї групи збільшувався в 1,5-2 рази. Крім того, у них достовірно підвищувалась екскреція з сечею адреналіну, норадреналіну і ДОФА.
Рівень АКТГ і кортизолу у дітей з ВСД і НЦД не мав значимої різниці, але у дітей з ВСД була різко знижена екскреція адреналіну і норадреналіну, що на нашу думку, вказує на пригнічення гормональної ланки симпатоадреналової системи. Але слід зазначити, що концентрація гормонів та їх екскреція у хворих з ВСД залежать від величини АТ. Так, у хворих з ВСД з гіпертензією спостерігався більш високий рівень кортизолу, ніж при гіпотензії, а також тенденція до більш високого вмісту АКТГ. Така активація гіпофіза і посилений синтез АКТГ призводять до підвищення вмісту кортизолу, в механізмі якого превалюють пресорні ефекти та підвищення АТ. Разом з тим у дітей з ВСД з гіпертензією спостерігалось достовірне зниження рівня екскреції адреналіну 4,43,1 нмоль/добу (Р0,01) і норадреналіну 40,97,1 нмоль/добу (Р<0,05), що свідчить про пригнічення активності гормональної ланки симпатоадреналової системи. Однак у дітей з гіпотензією достовірно нижчі, ніж у дітей з гіпертензією, резервні можливості симпатоадреналової системи, про що свідчать достовірно більш низькі показники екскреції ДОФА.
У групі хворих з ПВН також виявлена значима різниця в стані системи гіпофіз-наднирники, яка визначалась характером кризу. Так, у хворих з ПВН перебіг захворювання характеризувався симпатоадреналовим кризом, спостерігалось значне підвищення рівня кортизолу і різке екскреції адреналіну, норадреналіну і ДОФА, тоді як рівень АКТГ мав тільки тенденцію до збільшення.
У дітей, хворих на вегетативні дисфункції, показники функціонального стану гіпофізарно-тиреоїдної системи (ТТГ, Т3, Т4) мало відрізняються від норми. Спостерігається тільки тенденція до більш високого вмісту ТТГ і більш низького рівня тироксину і трийодтиронину. У дітей, хворих на вегетативні дисфункції, евакуйованих із зони аварії на ЧАЕС, відмічаються морфофункціональні зміни щитоподібної залози у вигляді збільшення її об`єму і порушення функціонального стану. Головний висновок полягає в тому, що всі діти із зони відселення повинні перебувати під постійним диспансерним наглядом і їм слід обов`язково проводити сонографічне дослідження та визначення рівнів ТТГ і гормонів щитоподібної залози.
Аналіз показників ліпідного спектра плазми крові показав, що дисліпідемія характерна для всіх клінічних форм вегетативних дисфункцій, але її ступінь залежить від рівня АТ і не залежить від клініко-патогенетичної форми вегетативної дисфункції. Слід підкреслити, що більш виражена тенденція до атерогенної схильності виявлена у дівчаток. Це може бути повязано з більш раннім статевим дозріванням, з одного боку, та зміною ліпідного обміну, з другого, не тільки у дівчаток, а й у хлопчиків, евакуйованих із зони аварії на ЧАЕС. Але на підставі проведених досліджень можна стверджувати, що ліпідний спектр не може бути критерієм діагностики клініко-патогенетичних форм вегетативних дисфункцій, хоча зміни ліпідного спектра крові слід враховувати як фактор ризику подальшого прогресування вегетативних дисфункцій і їх перехід у психосоматичні захворювання.
З метою інтегральної оцінки стану вегетативного гомеостазу та ендокринної системи у дітей з різними клінічними формами вегетативних дисфункцій нами проведено множинний кореляційно-регресійний та інформаційно-ентропійний аналіз звязків нейроендокринної системи. Із отриманих даних видно, що у дітей з ВВД показники ентропії та величина коефіцієнта множинної кореляції практично не відрізняються від таких у здорових дітей. У хворих з НЦД, особливо з ВСД, спостерігається посилення взаємозвязків між параметрами, що характеризують стан вегетативного гомеостазу, значно збільшується величина коефіцієнта множинної кореляції (r>0,7). У багатьох випадках ці значення наближаються до одиниці і втрачається функціональна гнучкість системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок