Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)

ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ) / сторінка 14

Назва:
ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,18 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Це вказує на послаблення адаптаційно-пристосовних механізмів. Встановлено, що характер дискінезії жовчного міхура при ВВД корелює з вегетативною реактивністю. Так, при гіперкінетичному типі дискінезії жовчовивідних шляхів в 2,5-3 рази частіше відмічається гіперсимпатикотонічний варіант вегетативної реактивності. Стан гемодинаміки та мікроциркуляторного русла у дітей з ВВД незалежно від форми ДЖВШ подібний до змін у дітей з ВСД.
9.
Перебіг ПВН у дітей характеризується клінічними симптомами симпатоадреналової чи вагоінсулярної кризи, що супроводжуються емоційно-афективними розладами у вигляді сильного серцебиття (43%), підвищеної пітливості (15%), ознобу (54%), тремору (5%), відчуття нестачі повітря (20%), утрудненого дихання (13%), болю чи дискомфорту в лівій половині грудної клітки, нудоти або абдомінального дискомфорту (77%), відчуття стану непритомності, страху смерті (33%), оніміння кінцівок (2%), хвилі жару (93%) або холоду (85%).
10.
У дітей, хворих на ПВН, спостерігається значне зниження активності як симпатичного, так і парасимпатичного відділів ВНС, одночасне посилення автономності синусового вузла, а також порушення адаптаційно-компенсаторних механізмів центрального контуру регуляції роботи серця. У дітей, хворих на ПВН з симпатоадреналовим кризом, значно скорочується латентний період ВСШП із стоп та збільшується амплітуда потенціалу з долоней рук, що позначається на збільшенні показника ростокаудальної дисоціації.
11.
У дітей з ПВН показники центральної гемодинаміки залежать від клінічних особливостей кризу і тип центральної гемодинаміки при вагоінсулярному кризі характеризується як гіпокінетичний, нормоволемічний, тоді як при симпатикоадреноловому кризі як гіперкінетичний, нормоволемічний. За даними реоенцефалографії, у 96,2% дітей з ПВН спостерігається утруднення венозного відтоку, причому переважно за рахунок гіпертонусу вен (53,4%), а мікроциркуляторні порушення характеризуються збільшенням кількості функціонуючих капілярів (8,7% хворих) та наявністю сладж-феномена (16,7%). Крім того, у хворих з ПВН відмічається послаблення кореляційних звязків нейроендокринної системи (r<0,5), лабілізація показників її функціонування, зростає ентропія (h=0,947), підвищується рівень АКТГ і кортизолу (в 1,5-2 рази) і достовірно збільшується екскреція з сечею адреналіну, норадреналіну і ДОФА.
12. Оцінка ефективності лікування дітей з вегетативними дисфункціями дозволила встановити, що включення до комплексної терапії інстенону показано хворим з НЦД та ПВН, тоді як комбінація інстенону з танаканом при ВСД. Застосування препаратів при вказаних клінічних формах захворювання нормалізує вегетативний гомеостаз та мікроциркуляцію, достовірно покращує показники центральної, мозкової й периферичної гемодинаміки. У дітей, хворих на ВВД, призначення інстенону і танакану визначається характером ДЖВШ: при гіперкінетичній формі необхідно застосовувати інстенон, при гіпокінетичній – танакан.
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
1.
Обстеження дітей, хворих на вегетативні дисфункції, повинно бути комплексним з обов’язковим застосуванням методів оцінки вегетативного гомеостазу (кардіоінтервалографія, кліноортостатична проба, ВСШП), центральної, периферичної та мозкової гемодинаміки, а також стану мікроциркуляторного русла.
2.
Застосування запропонованої класифікації та розроблених діагностичних критеріїв дозволяють виділяти чотири клініко-патогенетичні форми вегетативних дисфункцій у дітей: нейроциркуляторну, вегетативно-судинну, вегетативно-вісцеральну та пароксизмальну вегетативну недостатність, при лікуванні яких необхідний індивідуалізований підхід.
3.
У дітей з НЦД, що супроводжується гіпертонічним типом РЕГ з ознаками асиметрії кровонаповнення, а також порушеннями венозної ланки мозкової гемодинаміки, хорошу ефективність в комплексному лікуванні має інстенон, який призначають по 1/2-1 драже 2-3 рази на добу протягом 2-3 тиж.
4.
Дітям з ПВН, перебіг якої супроводжується симпатоадреналовим і вагоінсулярним кризом, показане включення до комплексного лікування інстенону, який призначають протягом 7 днів внутрішньовенно по 1-2 мл.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок