Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)

Загрузка...

ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ) / сторінка 6

Назва:
ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,18 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 

Рівень адреналіну, норадреналіну і ДОФА у добовій сечі визна-чали за методом Ш.Матліної і В.В. Меньшикова (1967).
Крім того, стан щитоподібної залози оцінювали також на основі клінічного обстеження (анамнез, огляд, пальпація та ін.) та даних сонографії. Під час пальпації визначали ступінь збільшення щитоподібної залози, її щільність, болючість, рухливість, наявність вузлів та ін. Сонографію органа проводили за допомогою апарата SAL-38B фірми “Toshiba” (Японія) при застосуванні лінійного датчика з частотою коливань 7,5 мГц, працюючого в режимі реального часу. При сонографії щитоподібної залози враховували форму та ехоструктуру, наявність вузлів, лінійні розміри (довжина, ширина, товщина) та визначали обєм кожної її частки (V): V = 0,5236 х довжина х ширини х товщина (см3). У разі підозри на аутоімунний тиреоїдит у хворих визначали антитіла до тканини щитоподібної залози.
Для дослідження ліпідного спектра кров брали вранці натще в пробірки з 3,8% розчином цитрату натрію у співвідношенні 9:1. От-риману центрифугуванням при 3000 об/хв протягом 10 хв плазму крові відбирали для визначення ліпідів. Концентрацію загального холестерину (ХС), тригліцеридів (ТГ) і ХС-ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ) визначали на автоматичному аналізаторі АА-II фірми "Technicon". Ліпопротеїди наднизької щільності (ЛПННЩ) і ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ) плазми крові виділяли за методом препаративного ультрацентрифугування на ультрацентрифузі А-5-50 фірми "Technicon". Вміст ХС ЛПННЩ і ЛПНЩ обчислювали за формулами: ХС ЛПННЩ = Р/5; ХСЛПНЩ = ХС (ХС ЛПВЩ ХС ЛПННЩ). Коефіцієнт атерогенності обчислювали за формулою: КА = (ХС ХС ЛПВЩ)/ХС ЛПВЩ.
З метою уточнення діагнозу та встановлення супутніх захворювань використовували сонографію органів черевної порожнини на апараті Hitachi LS-2400 (Японія), ЕКГ та фонокардіографію виконували на апараті Bioset-8000 (Німеччина). Дітям проводили (за показаннями) консультації вузькопрофільних дитячих спеціалістів (офтальмолога, отоларинголога, ендокринолога, хірурга, невролога, психіатра та ін.).
Статистичну обробку одержаних результатів здійснювали за допомогою методів варіаційної статистики (Г.Ф.Лакін, 1990). В процесі обробки результатів вираховували середнє арифметичне значення варіаційного ряду, середню похибку середнього арифметичного. За умови нормального розподілу та рівності генеральних дисперсій порівнюваних груп для оцінки різниці при порівнянні се-редніх значень використовували критерій Стьюдента. Різницю між значеннями показників вважали достовірною при Р<0,05. При аналізі варіаційних рядів, відмінних за формою від нормального розподілу, використовували непараметричні критерії: 2 та метод Фішера. Статистичні розрахунки проводили за спеціальною програмою "Multifac" 2.2 на ЕОМ типу IBM PC/AT з використанням багатофакторного кореляційного та регресійного аналізу. В роботі наведені лише достовірні корелятивні звязки (Р<0,05).
З метою встановлення деяких закономірностей нейроендокринної регуляції у дітей проводили інформаційно-ентропійний аналіз показників вегетативного гомеостазу та ендокринної системи, який дозволяє вивчити організованість та упорядкованість стану системи і отримати інтегральну кількістну її оцінку у дітей з вегетативними дисфункціями. Невизначеність системи характеризує показник ентропії Н, який розраховували за формулою К.Е.Шеннона:
n
H= Pi log2Pi,
i=1
де Pi достовірність стану системи. Обчислення цих показників проводили за допомогою спеціальних таблиць.
Стан нейроендокринної системи характеризували за допомогою величин похідних від H, розраховуючи величину максимальної ентропії (Hмакс.) за формулою:
n
Hмакс. = Pi log2Pi
i=1
Величину відносної ентропії (h) визначали за формулою: h=H/Hмакс.
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ЇХ ОБГОВОРЕННЯ. Результати клініко-лабораторного та функціонального дослідження свідчать про значне поширення вегетативних порушень у дітей. Так, серед дітей, які постійно проживають у Києві, вегетативні дисфункції відмічали у 21,2%, а серед евакуйованих із зони аварії на ЧАЕС, у 35,6%.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ У ДІТЕЙ (ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок