Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Рід Festuca L. (Poaceae) у флорі західних регіонів України

Рід Festuca L. (Poaceae) у флорі західних регіонів України

Назва:
Рід Festuca L. (Poaceae) у флорі західних регіонів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,04 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ІМЕНІ М.Г.ХОЛОДНОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
БЕДНАРСЬКА ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК: 582.542.1
Рід Festuca L. (Poaceae) у флорі
західних регіонів України
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті екології Карпат НАН України
Науковий керівник:
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Кагало Олександр Олександрович
Інститут екології Карпат НАН України,
завідувач відділу охорони природних екосистем
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Зиман Світлана Миколаївна,
Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України,
провідний науковий співробітник
доктор біологічних наук, професор
Берко Йосип Миколайович,
Львівська академія ветеринарної медицини ім.З.Гжицького,
завідувач кафедри ботаніки
Захист дисертації відбудеться "10"___грудня__ 2007 р. о _13_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки імені М.Г.Холодного НАН України за адресою: 01601, Київ, вул. Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту ботаніки імені М.Г.Холодного НАН України за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 28.
Автореферат розісланий "_9_"__листопада__ 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук
старший науковий співробітник |
О.М.Виноградова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній парадигмі охорони природи одним з найважливіших завдань визнано збереження всієї біотичної й ландшафтної різноманітності (Ріо-де-Жанейро, 1992). Значною мірою успіх вирішення цієї проблеми залежить від ступеня вивченості видового складу флор, від того, наскільки повною є інформація про види, наскільки досконало вони є розпізнаними й таксономічно визначеними. Усе це робить актуальними монографічні дослідження родів, особливо таких, яким характерна значна кількість складних у систематичному відношенні таксонів. Саме до таких належить рід Festuca L.
Рід Festuca є одним з найбільших і найскладніших родів підтриби Festucinae C.Presl родини Poaceae. Згідно з останнім загальним зведенням (Flora Europea, 1980) для флори Європи наводиться 170 видів костриць, однак, питання об’єму роду й таксономічного рангу численних його представників, особливо серед так званих “вузьколистих” костриць, і дотепер є дискусійним. Основною причиною цього є брак матеріалів з багатьох районів Європи, зокрема, з України.
Дотепер західні регіони України були недостатньо дослідженими щодо питань видового складу роду та усієї різноманітності форм у його межах, а більшість присвячених роду робіт мали описовий характер. Залишилися відкритими питання морфологічної диференціації видів у складних таксономічних групах, її залежність від екологічних і географічних факторів, питання мінливості діагностичних ознак, географічних особливостей рідкісних та широко розповсюджених видів.
Більшість представників роду є домінантами або співдомінантами різноманітних фітоценозів – від рівнинних до субальпійських лук, від широколистяних лісів до остепнених лук і кам’янистих осипищ. Чимало з них мають велике господарське значення як кормові.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана протягом 1995-2006 років у межах тем відділу охорони природних екосистем Інституту екології Карпат НАН України “Критерії оцінки та способи підвищення фітобіотичної репрезентативності природоохоронних об’єктів (на прикладі західних регіонів України” (№ держ-реєстрації 0195U020440), “Зміни фітосистем на природоохоронних територіях: созологічна оцінка, моніторинг та керування” (№ держреєстрації 0100U000183) і „Біорізноманітність в антропогенно трансформованому ландшафті: особливості генезису та проблеми збереження у зв’язку з формуванням екомережі” (№ держреєстрації 0104U010782).
Мета і завдання досліджень. Метою роботи була критико-таксоно-мічна ревізія роду Festuca у флорі західних регіонів України на основі аналізу анатомо-морфологічних особливостей його таксонів, рівня мінливості діагностичних ознак, а також з’ясування хорологічних та екологічних особливостей видів роду та їх созологічного статусу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Рід Festuca L. (Poaceae) у флорі західних регіонів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок