Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Колективна спонтанна рекомбінація у квантових гетероструктурах і нитковидних кристалах

Колективна спонтанна рекомбінація у квантових гетероструктурах і нитковидних кристалах

Назва:
Колективна спонтанна рекомбінація у квантових гетероструктурах і нитковидних кристалах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,15 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
В останні два десятиліття у фізиці напівпровідників став помітним рі
зкий сплеск інтересу до гетероструктур низької розмірності


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ ім. В.Є. Лашкарьова
На правах рукопису
Пікарук Олег Олександрович
УДК 535.37
Колективна спонтанна рекомбінація у квантових гетероструктурах і нитковидних кристалах
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова Національної академії наук України
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук,
Клімовська Алла Іванівна
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАНУ
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
Куліш Микола Родіонович,
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАНУ
провідний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук,
Лук’янець Сергій Петрович,
Інститут фізики НАНУ,
старший науковий співробітник
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист дисертації відбудеться 17 червня 2005 року о 1400 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К.26.199.01 при Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України за адресою: Київ, пр. Науки, 45.
Автореферат розісланий 13 травня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради К.26.199.01
кандидат фізико-математичних наук Охріменко О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні два десятиліття у фізиці напівпровідників став помітним різкий сплеск інтересу до гетероструктур низької розмірності. До них відносяться квантові ями, квантові нитки і квантові точки, а також перехідні стани між ними. Виявилось, що змінюючи розмірність і регулюючи величину квантового обмеження, можна радикальним чином змінювати енергетичний спектр системи, що сприяє не тільки вирішенню фундаментальних проблем фізики твердого тіла і напівпровідників, зокрема, створенню зовсім нових напівпровідникових приладів, як і оптимізації уже відомих. Мабуть, саме низьковимірні гетеросистеми стануть основною матеріальною базою наноелектроніки.
З’явився навіть термін “зонна інженерія”, подібний до “генної інженерії” у біології, для позначення спроб штучного створення нових матеріалів із наперед заданою структурою електронних станів.
Як з’ясувалось, низькорозмірність системи стабілізує екситонні стани, роблячи їх стійкими в більш широкому діапазоні температур і зовнішніх електричних полів. Енергія зв’язку і сила осцилятора екситонних станів в низько розмірних системах суттєво зростає зі зменшенням розмірів, сприяючи практичному застосуванню екситонних ефектів в оптичних приладах навіть при кімнатній температурі. Все це привело до того, що екситонна спектроскопія з могутнього дослідницького засобу, що перетворює плавні і маловиразні спектри оптичних переходів між континуумами зонних станів у високочутливі і інформативні вузьколінійні спектри, стала перетворюватись і у безпосереднє джерело нових ідей і засобів напівпровідникового приладобудування. З’явились оптичні модулятори, перемикачі і бістабільні елементи, оптичні транзистори і лазери, побудовані на властивостях екситонного газу. Ці прилади вирізняються високою чутливістю до управляючого зовнішнього впливу.
З моменту початку інтенсивних досліджень низьковимірних квантових гетероструктур, ці об’єкти міцно застовпили за собою місце як матеріал для великої кількості оптичних та електронних приладів (транзистори з високорухливими носіями струму, гетеролазери, інше).
Дана дисертаційна робота присвячена вивченню фотолюмінесценції низьковимірних структур, а саме одному з колективних ефектів у випромінюванні - ефекту надвипромінювання Діке. Надвипромінювання – один з найяскравіших прикладів кооперативної поведінки багатоатомних систем. Відмінність його від інших подібних процесів полягає в тому, що система сама за рахунок внутрішніх взаємодій частинок, з яких вона складається, переходить від некорельованого до скорельованого стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Колективна спонтанна рекомбінація у квантових гетероструктурах і нитковидних кристалах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок