Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
МАТОХНЮК Людмила Олександрівна
УДК 355.231:372.8:51
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ
МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ
ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 19.00.07
“Педагогічна та вікова психологія”
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Державна прикордонна служба України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
ТОМЧУК Михайло Іванович,
Вінницький соціально-економічний інститут Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”,
кафедра психології, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор ПОБІРЧЕНКО Неоніла Антонівна, Інститут педагогіки та психології професійної освіти Академії педагогічних наук України, відділ психології профорієнтації, професор відділу;
кандидат психологічних наук, доцент НАЗАРОВ Олег Олександрович, Академія цивільного захисту України, Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, перший проректор з навчальної та методичної роботи.
Провідна установа:
Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 12 ” вересня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (29003, Хмельницький-3, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розіслано “ 8 ” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат психологічних наук В. В. Журавльов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Входження України в світове співтовариство, зростання туризму, ділових стосунків, товарообміну вимагають впорядкування її державних кордонів, підвищення професіоналізму інженерних кадрів Державної прикордонної служби. У Директиві Адміністрації Державної прикордонної служби України (ДПСУ) вказується, що рівень володіння професійними знаннями усіх категорій військовослужбовців має забезпечувати якість виконання ними функціональних обов’язків як у мирний, так й у воєнний час, а офіцерами – на один ступінь вище посад, які вони посідають.
Підготовка майбутніх інженерів-прикордонників в Національній академії Державної прикордонної служби України (НАДПСУ) передбачає формування у курсантів не лише високого загальноосвітнього, культурного рівня, але й якісних професійних знань та навичок. На основі обґрунтованої психологічної підготовки у навчально-виховному процесі під час оволодіння навчальної дисципліни “Вища математика” у майбутніх інженерів-прикордонників необхідно сформувати інженерно-технічні, спеціальні знання, вміння, навички та психологічну готовність до майбутньої професійної діяльності.
Служба офіцерів-інженерів на кордоні проходить в особливих умовах, вимагає від них вміння швидко готувати техніку, спеціальне обладнання до оперативно-службового застосування, готовності до інтелектуальної діяльності, планування, розрахунків, прийняття оптимальних рішень. Формувати у курсантів такі особистісні якості та властивості потрібно на всіх етапах навчання у вищому військовому навчальному закладі (ВВНЗ), особливо під час вивчення природничо-наукових та фахових дисциплін.
Проведений аналіз рівня розвитку психологічної готовності майбутніх інженерів-прикордонників до професійної діяльності в академії, зокрема на заняттях з вищої математики, виявив ряд суттєвих проблем. Курсанти не повною мірою усвідомлюють роль загальноосвітніх, природничих дисциплін у фаховій підготовці, мають низький рівень мотивації до вивчення математики, не можуть отримані на заняттях знання та навички переносити в нові умови при засвоєнні спеціальних, фахових інженерних дисциплін, використовувати їх при проходженні стажування чи в умовах реальної служби на кордоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок