Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ринок деривативів: зарубіжний досвід та перспективи розвитку в Україні

Ринок деривативів: зарубіжний досвід та перспективи розвитку в Україні

Назва:
Ринок деривативів: зарубіжний досвід та перспективи розвитку в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
536
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гоффе Валерія Вікторівна
УДК 336.764.2
Ринок деривативів: зарубіжний досвід та перспективи розвитку в Україні
Спеціальність 08.04.01- фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ- 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі банківських інвестицій Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник- кандидат економічних наук, доцент
Майорова Тетяна Володимирівна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри банківських інвестицій
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Примостка Людмила Олександрівна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри банківської справи
кандидат економічних наук, доцент
Луців Богдан Любомирович
Тернопільська академія народного господарства
завідувач кафедри банківського менеджменту та обліку
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра фінансів, грошового обігу та кредиту, м.Київ.
Захист відбудеться „10” червня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 201.
Автореферат розісланий „6“ травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
професор А.М. Поддєрьогін
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Перехід економіки України до ринкових засад господарювання викликав серйозні зміни фінансової системи. Важливим завданням фінансового менеджменту на даному етапі є використання похідних інструментів фондового ринку для хеджування ризиків операцій підприємства. Проте виконання цього завдання ускладнюється відсутністю розвинутого ринку деривативів в Україні, недостатньою психологічною підготовленістю суб’єктів господарювання до виконання операцій з деривативами, а також низькою зацікавленістю банків виступати у ролі фінансових посередників на даному ринку.
Доцільність застосування деривативів українськими банківськими установами зумовлена двома важливими факторами: похідні цінні папери є прибутковими інструментами інвестування, а також надають можливість учасникам ринку обирати необхідний їм рівень захисту від фінансових ризиків. Однак, загальносвітова тенденція підвищення ролі банківських установ на ринку похідних цінних паперів, характерна для фінансових ринків розвинутих країн, поки що не поширилася на Україну.
Однією з основних причин цього явища є відсутність у нашій державі досконалого законодавства, яке регулювало б операції з деривативами. Відповідно, актуальною є побудова основ правового регулювання ринку деривативів в Україні, розроблення проектів нормативних документів, які могли б ефективно регулювати операції з деривативами. Нормативно-правові акти держави, за допомогою яких здійснюватиметься регулювання ринку деривативів, повинні базуватися на ґрунтовних теоретичних розробках вітчизняних учених. Однак, на відміну від західних країн, де дослідженню строкових ринків присвячена значна кількість наукових праць, в українській науковій літературі даний сегмент фінансового ринку лише починає досліджуватися.
Підвалини дослідження строкових ринків заклали відомі західні економісти Дж.Гоффман, Н.Калдор, Дж.М.Кейнс, А.Маршалл, Дж.Хікс. Дослідження строкових ринків на сучасному етапі проводять багато зарубіжних фахівців, які детально аналізують інструменти ринку деривативів, способи їх застосування з метою хеджування операцій компаній, шляхи запобігання втратам від операцій з деривативами. Серед них можна назвати П.Вілмотта, Р.МакДональда, Ф.Мишкіна, Дж.Халла, Ч.Смітсона. Аналізу моделей опціонного ціноутворення приділяється значної уваги у роботах С.Бенінга, М.Джексона, Н.Талеба.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Ринок деривативів: зарубіжний досвід та перспективи розвитку в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок