Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ УМОВ ФОРМУВАННЯ ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ПОСІВІВ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ В ЗОНІ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ

ОПТИМІЗАЦІЯ УМОВ ФОРМУВАННЯ ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ПОСІВІВ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ В ЗОНІ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ УМОВ ФОРМУВАННЯ ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ПОСІВІВ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ В ЗОНІ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ШМОРГУН ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 633.16:631.8:632.9
ОПТИМІЗАЦІЯ УМОВ ФОРМУВАННЯ ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ПОСІВІВ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ В ЗОНІ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ
Спеціальність: 06.01.09 - рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії інтенсивних технологій зернових колосових культур і кукурудзи Інституту землеробства Української академії аграрних наук у 1997-1999рр.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
СВИДИНЮК Іван Миколайович,
Інститут землеробства УААН,
провідний науковий співробітник;
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік УААН
КРУТЬ Володимир Маркіянович,
Українська академія аграрних наук,
радник Президії УААН;
кандидат сільськогосподарських наук
АЛІМОВ Дмитро Миколайович,
Національний аграрний університет, доцент.
Провідна установа: Білоцерківський аграрний університет, м. Біла Церква
Захист відбудеться “ 20 ” вересня 2000р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН, 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Автореферат розісланий “ 18 ” серпня 2000 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потенціал ярого ячменю може успішно реалізовуватися в основному за рахунок застосування інтенсивних технологій вирощування та використання нових перспективних сортів. Але сучасні інтенсивні технології, крім позитивного впливу на продуктивність культури, мають і ряд недоліків, наприклад, високі енергетичні затрати та велике агрохімічне навантаження на агроландшафти.
Радикальним напрямком вдосконалення технологій вирощування сільськогосподарських культур, в основі якого лежить зменшення витрат на одиницю продукції, екологічна безпека агроландшафтів та, особливо, чистота продукції може бути запровадження альтернативних і ресурсозберігаючих технологій вирощування. На сучасному етапі розвитку сільського господарства України впровадження у виробництво інтенсивних технологій стримується не тільки погіршенням екологічного стану, але й погіршенням ресурсо-матеріальної бази колективних сільськогосподарських та фермерських господарств.
Тому, актуальним є вдосконалення і розробка зональних сортових технологій вирощування ярого ячменю із врахуванням забезпеченості колективних та фермерських господарств засобами хімізації.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дослідження проводили у відповідності до завдань НТП Української академії аграрних наук “Зернові і олійні культури” на 1996-2000 рр., підпрограми “Технології вирощування зернових і олійних культур в зоні Лісостепу і Полісся”, № держреєстрації 0196U018395.
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень – виявити особливості реакції сортів ярого ячменю Рось та Стяг на основні елементи технології вирощування: доз добрив, систем захисту рослин, норм висіву та строків сівби в північному Лісостепу України. Встановити на цій основі кращі технології вирощування, які б враховували сортові особливості культури і підвищували зернову продуктивність. Передбачалось вирішення наступних завдань:
-
визначити оптимальні дози добрив, оцінити їх роль у підвищенні забезпеченості рослин ярого ячменю елементами живлення;
- встановити особливості водоспоживання і динаміку наростання листкової поверхні залежно від системи удобрення в сівозміні та сорту;
- визначити ефективність системи захисту в поліпшенні фітосанітарного стану посівів залежно від системи удобрення в сівозміні та особливостей сорту;
- дати оцінку ефективності дії різних агротехнічних прийомів на формування елементів продуктивності посівів ярого ячменю та встановити оптимальні норми висіву і строки сівби для сортів цієї культури при вирощуванні її за різними технологіями;
- визначити вплив моделей технологій вирощування ярого ячменю на якість зерна залежно від особливостей сорту та напряму його використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ УМОВ ФОРМУВАННЯ ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ПОСІВІВ ЯРОГО ЯЧМЕНЮ В ЗОНІ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок