Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Патогенетичне обґрунтування лікування хворих на хронічні запальні захворювання слинних залоз

Патогенетичне обґрунтування лікування хворих на хронічні запальні захворювання слинних залоз

Назва:
Патогенетичне обґрунтування лікування хворих на хронічні запальні захворювання слинних залоз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,92 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство Охорони здоров'я України
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика
ІВАЩЕНКО Олександр Леонідович
УДК 616.316-002.2:616.98:[578.825+578.831]-078-092-08
Патогенетичне обґрунтування лікування хворих на хронічні запальні захворювання слинних залоз
14.00.22 – стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність аспекту.
Незважаючи на численні наукові вишукування в області походження хронічних запальних захворювань слинних залоз, певні аспекти цієї проблеми залишаються маловивченими. До теперішнього часу існують різні концепції етіології хронічних сіалоаденітів (ХСА). Однак, сучасні методи дослідження переконливо висвітлюють роль персистуючої вірусної інфекції мумпус і цитомегалії [Ромачева И.Ф., 1987; Солнцев А.М. с соавт., 1991; Тимофеев А.А., 1997; Безруков С.Г. с соавт., 1999; Лісова І.Г., 2002]. Персистування вказаної вірусної інфекції призводить до появи певних імунопатологічних порушень на загальному рівні та безпосередньо рівні слинних залоз, що робить можливим приєднання вторинної мікробної флори та ускладнення перебігу хронічних запальних захворювань слинних залоз (ХЗЗСЗ). Рядом попередніх дослідників вивчалися кількісно-якісні показники мікробної флори головних вивідних протоків слинних залоз та її участь у патогенезі цих захворювань [Поленичкин В.К., 1974; Лесовая Н.Д. с соавт., 1975; Михайленко Н.Н., 1986; Giglio M.S. et al., 1997]. Відповідно отриманим даним літератури, котрі стосуються вивчення мікробного фактору, доведена вторинність мікробної флори, котру визначали дослідники в секреті слинних залоз, у формуванні ХЗЗСЗ [Лісова І.Г., 2001; Summanen Paula H., et al., 1996]. Проте, у наукових публікаціях, присвяченій цієї проблемі, відсутня достатня інформація про кількісно-якісні характеристики, насамперед анаеробної мікрофлори, котра складає основну частину мікробного пейзажу ротоглотки.
У світлі вищевикладеного здобуває інтерес вивчення імунного статусу хворих і його ролі у формуванні бактеріального патогенезу ХСА. Раніше вивчена залежність бактеріальної інфекції при ХСА від кількісних й якісних характеристик слини. Але проведені дослідження мали локальний підхід в оцінці аспектів патогенезу хронічного запалення в слинних залозах. При цьому, залишилися неоціненими основні етапи впливу імунорезистентності і зокрема її факторів – лізоциму та лактоферіну на формування вторинної мікробної інфекції у хворих на ХСА, що вимагає подальшого вивчення [Коваленко А.Ф., 1982; Михайленко Н.Н., 1986; Митченок В.І., 1996; Быкова В.П., 1999; Pandolfi F. et al., 1981].
На сучасному етапі потребують перегляду механізми морфологічних змін у слинних залозах з урахуванням бактеріального фактору та антигенного впливу персистуючих вірусів. У доступній літературі відомі поодинокі публікації, що стосуються вивчення патологічного апоптозу при хронічному запаленні в слинних залозах. Однак, вони мають обмежену спрямованість та не враховують можливих чинників патологічного процесу [Колесов В.С., 1987; Полосухина Е.Р. с соавт., 2000; Hariya Y. et al., 2000].
У зв'язку із недостатнім вивченням етіології та патогенезу ХСА з розвитком бактеріальної інфекції, лікування даного контингенту хворих залишалося малоефективним. Як правило, лікування пацієнтів відбувається епізодично під час загострення запального процесу з використанням різних антибіотиків. Однак, таке лікування через його емпіричність не дає позитивного результату. Вирішення аспекту патогенетичного обґрунтування лікування хворих на ХСА є актуальним та має практичне значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Автор є безпосереднім виконавцем зазначеного фрагменту наукових досліджень. Тематика дисертації входить до плану науково-дослідної роботи ХМАПО "Нові підходи в діагностиці та лікуванні захворювань слинних залоз та травматичних ушкоджень щелепно-лицевої ділянки", номер державної реєстрації 0100U004258.
Мета і задачі дослідження: Підвищення ефективності лікування хворих на хронічні сіаладеніти шляхом уточнення мікробно-імунологічної ланки патогенезу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Патогенетичне обґрунтування лікування хворих на хронічні запальні захворювання слинних залоз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок