Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове регулювання процесу фінансового контролю (за законодавством України)

Правове регулювання процесу фінансового контролю (за законодавством України)

Назва:
Правове регулювання процесу фінансового контролю (за законодавством України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Пащенко Олена Петрівна
УДК 347.73:351.713.0783](043.3)
Правове регулювання процесу фінансового контролю
(за законодавством України)
Спеціальність: 12.00.07 – теорія управління; адміністративне
право і процес; фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансового права Національної академії державної податкової служби України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Савченко Леся Анатоліївна,
Національна академія державної податкової служби України, перший проректор, завідувач кафедри фінансового права.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України
Воронова Лідія Костянтинівна,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри конституційного та адміністративного права;
кандидат юридичних наук, доцент
Ісаєва Наталія Карлівна,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, старший науковий співробітник відділу конституційного права і місцевого самоврядування.
Провідна установа: Національна юридична академія України імені Ярослава
Мудрого, кафедра фінансового права (м. Харків).
Захист відбудеться “_02_” __липня__ 2005 року о __900__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.02 в Національній академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Карла Маркса, 31.
Автореферат розіслано “__01__” __червня__ 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Коваль
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність діяльності контрольних органів прямо пропорційно залежить не лише від професіоналізму і компетентності посадових осіб, але і від належного здійснення фінансового контролю.
В Україні вживаються різноманітні заходи для створення ефективного механізму фінансового контролю, для забезпечення яких прийнято систему законів та підзаконних нормативно-правових актів. На жаль, єдиних вимог до дій органів фінансового контролю та порядку проведення ними контрольних заходів так і не вироблено.
Впорядкована, злагоджена і здійснювана у відповідному порядку контрольна діяльність як підвищує відповідальність посадових осіб органів фінансового контролю, так і допомагає у боротьбі з бюрократизмом і гарантує захист прав підконтрольних суб’єктів. Всі ці вимоги фінансового контролю забезпечуються через процесуальну форму його проведення.
Контрольно-процесуальна форма представляє собою відповідну структуру та сукупність вимог, в рамках яких здійснюються контрольні дії. Оскільки мета контролю є загальною для органів фінансового контролю, то, відповідно, можна говорити і про єдині етапи, стадії, які будуть покладені в основу її реалізації. В даному випадку йдеться про вироблення єдиних положень процесу фінансового контролю для всіх органів, які його здійснюють, не виключаючи властиві кожному органу особливості контрольної діяльності, що закріплені у нормативно-правових актах.
На жаль, питанню дослідження процесу фінансового контролю вченими приділялося мало уваги, йому присвячені поодинокі наукові праці, в яких розглядаються окремі його аспекти.
Важливою теоретичною базою для з’ясування процесуального характеру контролю, порядку його проведення стали праці вітчизняних та зарубіжних вчених: В.М. Горшеньова, О.Г. Лук’янової, В.Й. Лучина, П.Є. Недбайла, О.В. Фатхутдінової, І.Б.Шахова, Л.К. Царьової, М.Т. Білухи, І.А. Белобжецького та інших.
Важливу роль для з’ясування основних теоретичних питань фінансового контролю відіграли праці відомих вчених юристів-фінансистів: О.М. Горбунової, О.Ю.Грачової, Л.К. Воронової, М.В. Карасьової, М.П. Кучерявенка, П.С.Пацурківського, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Правове регулювання процесу фінансового контролю (за законодавством України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок