Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІСОВІ РЕСУРСИ КАРПАТ У СИСТЕМІ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

ЛІСОВІ РЕСУРСИ КАРПАТ У СИСТЕМІ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

Назва:
ЛІСОВІ РЕСУРСИ КАРПАТ У СИСТЕМІ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,20 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
ЛИЦУР ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 502.58 :630.64 (477)
ЛІСОВІ РЕСУРСИ КАРПАТ У СИСТЕМІ
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор,
Коваль Ярослав Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
завідуючий відділом
проблем використання і охорони лісових ресурсів.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Мішенін Євген Васильович, Сумський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, проректор з навчальної роботи;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Хлобистов Євген Володимирович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, провідний науковий співробітник відділу методології сталого розвитку та екологічної безпеки.
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем лісового господарства та природокористування, м. Київ.
Захист відбудеться “24" листопада 2003 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню
продуктивних сил України НАН України за адресою:
01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “21” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При взаємодії природи й суспільства, виробництва та навколишнього середовища завжди існує ризик прояву небезпечних явищ і процесів як природного, так і техногенного характеру. Тому захищеність людини, життя та здоров’я, честі та гідності, її недоторканість й безпека є найвищою соціальною цінністю і однією з найважливіших передумов соціально-економічної стабільності розвитку України.
У другій половині ХХ століття наростаюче антропогенне навантаження на навколишнє середовище, а також соціальні та екологічні наслідки науково-технічної революції суттєво порушили і ускладнили взаємозв’язки між природою та суспільством, частішають випадки техногенних аварій, настання катастроф та стихійних лих. Особливо часто негативні стихійні явища мають місце в Українських Карпатах. Вони зумовлюються одночасною взаємодією різних природних чинників, дія яких підсилюється негативним антропогенно-господарським впливом та порушенням в цьому регіоні просторової збалансованості між природними і штучними системами. Протягом ХХ століття у Карпатах було зареєстровано 17 катастрофічних паводків, 6 селепроявів та 9 великих вітровалів, сума збитків від яких складала 50 млн. грн. щорічно. Ситуація потребує посилення уваги до вирішення проблем еколого-економічної безпеки регіону і обґрунтування основних напрямів збереження, використання та відтворення лісів на засадах сталого розвитку, які були визначені на конференціях ООН з навколишнього середовища (РІО-1992, РІО+5, РІО+10, Лісабон -1998), а також формування відповідної галузевої політики, спрямованої на запобігання і реагування на надзвичайні ситуації природного характеру та обґрунтування системи ефективного використання й відтворення природно ресурсного потенціалу краю.
У вітчизняній та зарубіжній літературі достатньо уваги приділяється вивченню багатоаспектних питань екологічної та економічної безпеки, збереження відтворення і використання природно-ресурсного потенціалу. Ці проблеми, зокрема, частково розглядаються у працях: О.М. Алимова, Г.О. Бачинського, І.К. Бистрякова, С.А. Генсірука, М.А. Голубця, Б.М. Данилишина, Д.С. Добряка, М.І. Долішнього, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЛІСОВІ РЕСУРСИ КАРПАТ У СИСТЕМІ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок