Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОПЕРЕХОДІВ В СИСТЕМІ СУЛЬФІД-ТЕЛУРИД КАДМІЮ

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОПЕРЕХОДІВ В СИСТЕМІ СУЛЬФІД-ТЕЛУРИД КАДМІЮ

Назва:
ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОПЕРЕХОДІВ В СИСТЕМІ СУЛЬФІД-ТЕЛУРИД КАДМІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. Юрія Федьковича
БАРАСЮК
ЯРОСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 621.315.292
ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОПЕРЕХОДІВ В СИСТЕМІ СУЛЬФІД-ТЕЛУРИД КАДМІЮ
(01.04.10- фізика напівпровідників і діелектриків)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Чернівці - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі оптоелектроніки Чернівецького державного університету ім. Юрія Федьковича.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Махній Віктор Петрович, Чернівецький державний університет, професор кафедри оптоелектроніки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Раренко Іларій Михайлович, Чернівецький державний університет, завідувач кафедри напівпровідникової мікроелектроніки;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Катеринчук Валерій Миколайович, Чернівецьке відділення Інституту проблем матеріалознавства НАН України, старший науковий співробітник відділу шаруватих кристалів.
Провідна організація: Інститут фізики напівпровідників НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться 27 вересня 2000 р. о 14 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д76.051.01 при Чернівецькому державному університеті ім. Юрія Федьковича за адресою:
58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького державного університету ім. Юрія Федьковича (вул. Л. Українки, 23).
Автореферат розісланий 25 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Курганецький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гетеропереходи (ГП), одним з компонентів яких є телурид кадмію, перспективні для створення детекторів різного типу випромінювань. Це зумовлено цілою низкою причин. По-перше, ширина забороненої зони Еg телуриду кадмію є оптимальною для перетворення сонячної енергії в електричну. По-друге, високі густина та атомний номер CdTe сприяють значному підвищенню ефективності детектування часток великих енергій. І нарешті висока радіаційна стійкість широкозонних ІІ-VI сполук, порівняно з іншими комерційно доступними напівпровідниками (Ge, Si, III-V сполуки) допускає експлуатацію приладів на їх основі в жорстких умовах. Зауважимо, що легування ІІ-VI сполук ізовалентними домішками приводить до значного підвищення температурної та радіаційної стійкості.
З цієї точки зору найбільш інтенсивно вивчаються ГП в системі сульфід-телурид кадмію, причому основна увага приділяється полікристалічним тонкоплівковим сонячним елементам. Незважаючи на простоту технології та можливість отримання таких структур великої площі на дешевих підкладинках, питання узгодження параметрів компонент ГП залишається відкритим. Останній фактор є основною причиною обмеженої кількості досліджень монокристалічних ГП сульфід-телурид кадмію, які мають ряд переваг перед полікристалічними (більш висока температурна, радіаційна і часова стабільність, швидкодія тощо). На перший план при цьому виступають задачі, які пов’язані з пошуком простих відтворюваних технологій виготовлення гетероструктур з низькою концентрацією дефектів на межі поділу. Залежність властивостей ГП від препаративних умов їх створення вимагають встановлення взаємозв’язку між ними. Це з однієї сторони сприятиме більш глибокому розумінню фізичних процесів, які обумовлюють характеристики структур, а з іншого - цілеспрямованому вибору режимів виготовлення на їх основі приладів з необхідними параметрами. Особливий практичний інтерес являє також проблема створення монолітного пристрою "сцинтилятор-фотодіод" на базі високоефективних радіаційно стійких кристалів CdS<Te>.
Аналіз літератури показує, що результати досліджень монокристалічних ГП сульфід-телурид кадмію присвячені головним чином розв’язуванню окремих технологічних і фізичних задач і не завжди узгоджуються між собою. Крім того, майже не з’ясовані питання визначення областей практичного використання таких структур в напівпровідниковій електроніці.
З викладеного вище випливає, що розробка технології виготовлення та дослідження основних фізичних властивостей монокристалічних гетеропереходів сульфід-телурид кадмію являє собою актуальну наукову і прикладну задачу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОПЕРЕХОДІВ В СИСТЕМІ СУЛЬФІД-ТЕЛУРИД КАДМІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок