Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ГРУПОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КУРСАНТІВ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ГРУПОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КУРСАНТІВ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ГРУПОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КУРСАНТІВ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,08 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ
УКРАЇНИ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
ГЕРАСИМЧУК Ірина Вікторівна
УДК 37.02:355.23:811(477)
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ГРУПОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КУРСАНТІВ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНОЇ
МОВИ
Спеціальність 13.00.04.
Теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
педагогічних наук
Хмельницький - 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, м. Хмельницький.
Науковий керівник:
доктор педагогічних наук, професор Пометун Олена Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України, лабораторія історії освіти, завідувач лабораторією.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Плахотник Ольга Василівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, професор кафедри;
кандидат педагогічних наук, доцент Лопатка Василь Дмитрович,
Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, кафедра німецької та другої іноземної мови, начальник кафедри.
Провідна установа: Київський інститут внутрішніх справ МВС України, кафедра педагогіки та психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 26 червня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70. 705. 02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, м. Хмельницький - 3, вул. Шевченка,46, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (29003. м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розіслано 20 травня 2004 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук,
доцент Сердюк Ю. І.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Необхідність підготовки військових спеціалістів з високим рівнем володіння іноземними мовами пов’язана сьогодні із загальним процесом реформування системи вищої освіти, з інтегруванням України в освітній та соціально-економічний простір Європи. Знання іноземних мов сьогодні – важлива передумова особистісних, культурних, професійних контактів спеціалістів, запорука їх успішності в житті. Навчання іноземним мовам потрібно розглядати також як процес особистісного розвитку людини в контексті діалогу культур, що в ньому останніми роками активно бере участь Україна.
Враховуючи потреби суспільства, вищі військові навчальні заклади збільшують кількість навчального часу на вивчення іноземних мов, вдосконалюють відповідні програми. Це стимулює науковий пошук нових психолого-педагогічних підходів до організації навчально-виховного процесу і розробку нових, більш ефективних моделей та методичних систем, спрямованих на підвищення рівня володіння іноземними мовами офіцерами - прикордонниками.
Однією з найбільш поширених сьогодні форм навчання є його групова організація. Саме групове навчання може стати не лише важливим резервом підвищення ефективності навчання іноземним мовам, а й сприяти активізації навчально-пізнавальної діяльності курсантів, перетворенню їх із об’єктів у суб’єкти навчання, формуванню у них самостійності, здатності до самоосвіти та самовиховання. Однак його широке використання гальмується нерозробленістю достатньо чіткої теорії, що ґрунтувалася б на наукових результатах близьких до педагогіки наук, зокрема соціальної психології.
Помітним також є певне відставання практики навчально-виховного процесу у вищих навчальних закладах від вимог сучасного розвитку суспільства через недостатню розробленість в педагогічній теорії активних методів і форм навчання та непідготовленість викладачів до їх застосування, зокрема у процесі викладання іноземної мови у ВВНЗ.
У психолого-педагогічній літературі поки що немає однозначного загальноприйнятого підходу до терміну “групове навчання”. Відмінності простежуються у самому розумінні групової діяльності, у технологіях її організації, у підходах до проблеми комплектування стабільних та динамічних груп тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ГРУПОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КУРСАНТІВ У НАВЧАННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок