Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (1946-2000 рр.)

ПІДГОТОВКА ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (1946-2000 рр.)

Назва:
ПІДГОТОВКА ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (1946-2000 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,28 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Рибаченко Лідія Іванівна
УДК 378. 14. (477) (09)
ПІДГОТОВКА ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У НАВЧАЛЬНИХ
ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ
(1946-2000 рр.)
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному лінгвістичному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, дцоент
Кучерявий Олекснадр Георгійович,
Донецький національинй університет,
завідувач кафедри педагоігки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди, професор
кафедри педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент
Філатова Ірина Іванівна,
Луганський державний медичний університет,
завідувач кафедри української мови та
російської як іноземної
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, кафедра теорії та Істрії педагогіки, ї
Міністерство освіти і науки України, м.Київ
 
Захист відбудеться 23 листопада 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий 20 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність дослідження. Державна національна програма “Освіта” (“Україна ХХ1 століття”) одним із пріоритетних напрямів зміцнення та розвитку міжнародних зв’язків у галузі освіти визначає вдосконалення системи підготовки та перепідготовки фахівців для зарубіжних країн.
Розвиток міжнародного співробітництва України в галузі надання освітянських послуг іноземним громадянам передбачає як всебічний аналіз навчання іноземних студентів у різних країнах світу в історичній ретроспективі, так і розробку концептуальних основ реформування системи підготовки іноземних спеціалістів для зарубіжних країн в Україні у нових політичних, економічних і соціальних умовах.
Проблема навчання іноземних студентів посідає чільне місце у сучасній світовій педагогічній науці. Зокрема, в Америці дослідженням цієї проблеми займається інститут Міжнародної Освіти. Американські вчені (Шулкін, Ема Волкер /Shulken, Emma Wallker/, Сполдінг С. /Spaulding S./, Флек М.Г./Flack M.G./ та ін.) провели наукові дослідження з історії навчання іноземних студентів в американських навчальних закладах з колоніальних часів до сучасності, визначили основні тенденції впливу підготовки фахівців для зарубіжних країн на розвиток освіти в США.
Вагомий внесок у розробку питань підготовки іноземних спеціалістів для зарубіжних країн за радянські часи зробили О.Голубєв, В.Єлютін, В.Ільченко, Е.Колосова, В.Костомаров, В.Сокол, М.Софінський, С.Сохін, В.Станіс та ін.
Нами визначено, що наприкінці 80-х років наукових робіт з проблем підготовки іноземних студентів, за винятком окремих досліджень з методики викладання, була незначна кількість, але й серед них найменше - педагогічних.
За останнє десятиліття в Україні були захищені дисертації з проблем навчання іноземних студентів. Зокрема, це дослідження В.Тарасенко щодо формування професійно-комунікативної компетенції іноземних студентів-русистів в умовах міжпредметної координації; робота О.Тетянченко, яка спрямована на визначення педагогічних умов спілкування з іноземними студентами в процесі навчання; Л.Хаткової - орієнтована на пошук шляхів активізації пізнавальної діяльності іноземних учнів підготовчого факультету.
У Радянському Союзі система підготовки кадрів для зарубіжних країн висвітлювалася в основному упереджено, з утвердженням ідеї, що вона є найкращою у світі, з критикою зарубіжної практики вирішення цього питання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (1946-2000 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок