Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В АРАБСЬКОМУ РЕГІОНІ (70-90-ТІ РОКИ) -Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку

ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В АРАБСЬКОМУ РЕГІОНІ (70-90-ТІ РОКИ) -Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку

Назва:
ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В АРАБСЬКОМУ РЕГІОНІ (70-90-ТІ РОКИ) -Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ХУСЕЙН ТАЛАЛЬ МАКЛАД
УДК 327[(4-15)+(5-011)]
ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В АРАБСЬКОМУ
РЕГІОНІ (70-90-ТІ РОКИ)
-Політичні проблеми міжнародних
систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті міжнародних відносин
Київського університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
БРУЗ Володимир Семенович,
кафедра міжнародних організацій і
дипломатичної служби Інституту
міжнародних відносин Київського
університету імені Тараса Шевченка
професор
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
Гура Віктор Костянтинович,
Інститут світової економіки і
міжнародних відносин Національної
Академії Наук України,
завідувач відділом
кандидат історичних наук, доцент
МАЙДАН Іван Григорович
кафедра зовнішньої політики та
міжнародного права Дипломатичної
Академії України при Міністерстві
Закордонних справ України, доцент
Провідна установа Національний Інститут стратегічних
досліджень, м.Київ
Захист відбудеться “11” червня 1999 року о “12” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: 254119, м.Київ, вул.Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул.Володимирська 58, к.10.
Автореферат розісланий 29 квітня 1999 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Каменецький М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Важливі зміни, що відбуваються у світі з кінця 80-х років в зв`язку з закінченням “холодної війни”, дезінтеграцією СРСР та виникненням на його території нових незалежних держав, зміни в соціально-економічному та політичному розвитку багатьох регіонів світу, поворот міжнародних відносин до демократизації, пошуку компромісів ознаменували початок нового етапу в розвитку людства - етапу становлення нового світового порядку і в зв`язку з цим спричинили потребу переосмислення багатьох аспектів сучасних міжнародних відносин.
Реальним для світової спільноти стає створення нової моделі міжнародних відносин на глобальному рівні, рисами якої є процес перегрупування сил та інтересів, перегляд старих та формування нових концепцій політичного розвитку, припинення локальних конфліктів, зменшення напруги в різних регіонах світу, створення надійних глобальних та регіональних механізмів забезпечення безпеки та зміцнення інтеграційних процесів.
Особливо актуальним на сучасному етапі є дослідження проблем, пов`язаних з місцем та роллю регіонів у світовому господарстві, міжнародних відносинах, впливом на розвиток світового співтовариства. Арабський регіон займає особливе місце в системі міжнародних відносин, яке визначається рядом географічних, економічних, воєнно-політичних факторів. В зв`язку з цим аналіз проблем розвитку даного регіону, його взаємовідносин з іншими регіонами, зокрема з європейським, має значний науковий і політичний інтерес.
Дослідження є актуальним також і в зв`язку з посиленням в сучасному світі процесів інтегрування на регіональному і глобальному рівнях. Високий рівень інтеграції демонструє Європейський Союз. Він займає важливе місце у визначенні загальноєвропейської політики щодо проблем міжнародних відносин. Незважаючи на певні розбіжності в політичних орієнтаціях, традиційних зв`язках, країнам Європейського Союзу вдалось розробити основи спільної політики на міжнародній арені, у відносинах з іншими країнами, в тому числі і з країнами арабського регіону.
Взаємовідносини Європейського Союзу та арабських країн мають особливу актуальність та важливість для європейських країн, що зумовлено традиційними історичними, політичними, економічними, геополітичними, стратегічними чинниками, а також в зв`язку з необхідністю забезпечення стабільності в арабському регіоні, так як на сучасному етапі цей регіон продовжує бути найбільш вибухонебезпечним районом світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В АРАБСЬКОМУ РЕГІОНІ (70-90-ТІ РОКИ) -Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок