Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання і дослідження поліфакторних впливів-відгуків у вузлі управління складної біотехнічної системи

Моделювання і дослідження поліфакторних впливів-відгуків у вузлі управління складної біотехнічної системи

Назва:
Моделювання і дослідження поліфакторних впливів-відгуків у вузлі управління складної біотехнічної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,24 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет "Львівська політехніка"
На правах рукопису
УДК 51.001.57+ 007.51
ІЄВЛЄВ Олександр Миколайович
Моделювання і дослідження поліфакторних впливів-відгуків у вузлі управління складної біотехнічної системи
01.05.02 "Математичне моделювання та обчислювальні методи"
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2005
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка", Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - доктор біологічних наук, кандидат технічних наук,
професор Кизименко Леонід Дмитрович, завідувач кафедри інженерно-педагогічної підготовки Національного університету "Львівська політехніка".
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Матвійчук Ярослав Миколайович, професор кафедри "Теоретична радіотехніка та радіовимірювання" Національного університету "Львівська політехніка",
доктор технічних наук, професор Дивак Микола Петрович,
завідувач кафедри. Комп’ютерних наук" Тернопільської академії народного господарства.
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету зв'язку та інформатизації НАН України, відділ інформаційних технологій і систем (м. Львів).
Захист відбудеться "25" березня 2005р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, Львів-13, вул.С.Бандери,12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою: 79013, Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий "23 " лютого 2005р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Федасюк Д.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Покращення роботи систем з людиною і технікою з метою забезпечення точності, ефективності і надійності їх функціонування є важливим завданням, яке визначається реаліями сучасного життя перед нашою наукою і практикою.
Відомі математичні моделі технічних компонентів системи, які створенні в теорії автоматичного управління, на сьогодні дозволяють в цілому адекватно описати їх відгук. Однак не існує загальновизнаного підходу до моделювання „живих” компонентів цих систем незалежно від їх місця і функцій в ієрархії системи. При створенні таких моделей слід враховувати як закономірності сумісного функціонування „живих” і технічних компонентів, так і поліфакторність впливів в системі. Семантичну основу поліфакторних впливів становлять їх вербальні і невербальні (в процесі спілкування передають від 60% до 80% інформації) компоненти. В той же час, в теорії систем практично відсутні роботи з моделювання дії невербальних компонентів поліфакторних впливів на роботу системи.
Усе вищевказане обумовлює актуальність виконаного дослідження, в якому запропоновано рішення питань врахування невербальних компонентів поліфакторних впливів. В роботі сформульовано принципи побудови складних ієрархічних біотехнічних систем (БТС), які включають довільну кількість уніфікованих вузлів управління, що зв’язані лініями управління. Кожен вузол управління є окремою біотехнічною підсистемою, яка включає „живу” та технічну компоненти. Отже, пропонується математична модель вузла управління складної біотехнічної системи для дослідження його відгуку на невербальні компоненти поліфакторних впливів.
В основу дослідження нами покладено роботи провідних закордонних і вітчизняних вчених, які працювали окремими аспектами проблеми моделювання БТС та (або) їх компонентів:*
системні дослідження - Р.Акофф, М.М.Амосов, Л.Д.Кизименко, Б.Ф.Ломов, К.К.Платонов, Ф.Емери та ін.;*
дослідження “людино-технічних систем” - В.В.Павлов, І.В.Кузьмін, А.І.Губінський, І.Е.Цибулевський, Дж. Бекі, У.Вудсон, Д.Коновер, Г.Шерідан та ін.;*
типології впливів і прогнозування відгуків людини, в тому числі на невербальні впливи - І.М.Горелов, Ю.М.Ємєльянов, О.В.Козлова, Д.І.Шапиро, Ф.Геpцбеpг , М.Аргайл, Р.Бердвіссл, Т.А.Ван Дейк, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Моделювання і дослідження поліфакторних впливів-відгуків у вузлі управління складної біотехнічної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок