Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК УМІНЬ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОВОДИТИ ТВЕРДЖЕННЯ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ АЛГЕБРИ І ПОЧАТКІВ АНАЛІЗУ

РОЗВИТОК УМІНЬ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОВОДИТИ ТВЕРДЖЕННЯ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ АЛГЕБРИ І ПОЧАТКІВ АНАЛІЗУ

Назва:
РОЗВИТОК УМІНЬ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОВОДИТИ ТВЕРДЖЕННЯ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ АЛГЕБРИ І ПОЧАТКІВ АНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА

 
КУГАЙ Наталія Василівна
УДК 373.5.016:512
РОЗВИТОК УМІНЬ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОВОДИТИ ТВЕРДЖЕННЯ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ АЛГЕБРИ І ПОЧАТКІВ АНАЛІЗУ
13. 00. 02 – теорія та методика навчання математики
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі математики і методики викладання математики в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
| Кандидат педагогічних наук, доцент
Бевз Валентина Григорівна,
Національний педагогічний університет
Імені М. П. Драгоманова,
доцент кафедри математики і методики викладання математики.
Офіційні опоненти:
|
Доктор фізико-математичних наук, професор,
академік АПН України,
Шкіль Микола Іванович, Національний педагогічний університет імені
М. П. Драгоманова, радник ректора;
Кандидат педагогічних наук, доцент
Томащук Олексій Петрович,
Міжрегіональна академія управління персоналом, доцент кафедри вищої математики.
Захист відбудеться “26” червня 2007 р. о “1400” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “17” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Швець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Створення життєздатної системи неперервного навчання і виховання, забезпечення можливості духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального та культурного потенціалу як вищої цінності нації – основне завдання, визначене у Державній програмі “Освіта” (“Україна XXІ століття”).
На сьогодні зміст навчального матеріалу має забезпечувати перенесення акцентів із перманентного збільшення обсягу відомостей, призначених для засвоєння учнями, на вироблення вмінь їх використовувати для досягнення певних цілей, тобто на інтелектуальний розвиток учня. Цей підхід передбачає не лише засвоєння готових знань, а й способів здобуття нових знань, створення педагогічних ситуацій, що стимулюють самостійні відкриття і доведення учнями математичних фактів. Доведення математичних тверджень – один із важливих засобів, що сприяють розвитку творчого мислення учнів, особливо логічного.
Необхідність піднесення ролі доведень в старших класах загальноосвітньої школи обґрунтовується особливостями пізнавальної діяльності старшокласників. Учні старших класів надають перевагу такому навчанню, у процесі якого вимагається не просто обґрунтувати факти, а провести їх строге чітке доведення. Психологи схиляються до думки, що старший шкільний вік – це вік, коли створюються доведення. П.Блонський писав: “… розвиток вміння доводити припадає головним чином на старші класи, причому проходить в цьому віці дві стадії. У підлітковому віці учень швидше запам’ятовує доведення, ніж самостійно користується ними, і ще менше він створює їх: в цьому віці доведення – швидше справа пам’яті… В юнацькому ж віці вже помітно виступає критичне ставлення до запропонованих доведень і прагнення до своїх доведень”. Блонский П. П. Избранные педагогические и психологические сочинения: В 2-х т. / Сост. М. Г. Данильченко, А. А. Никольская / Под редакцией А. В. Петровского. – М.: Педаг., 1979. – Т. 2. – С.102.
Загальні аспекти доведення математичних тверджень розглядали в своїх роботах В.Брадіс, Є.Ляпін, М.Бескін, М.Метельський, Я.Грудьонов, З.Слєпкань, Л. Фрідман та інші. Окремі питання доведень математичних тверджень розроблялися Г.Бевзом (методика доведень тверджень курсу алгебри), М.Бурдою (методика доведень тверджень курсу геометрії), А.Столяром (логічна організація змісту у процесі доведення), З.Слєпкань (психолого-педагогічні основи навчання учнів доведенням), О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК УМІНЬ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОВОДИТИ ТВЕРДЖЕННЯ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ АЛГЕБРИ І ПОЧАТКІВ АНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок