Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ, СТРУКТУРА, СКЛАД ТА ВЛАСТИВОСТІ РОЗПИЛЕНИХ ПОРОШКІВ СПЛАВІВ Ni-Mn ДЛЯ СИНТЕЗУ АЛМАЗІВ

ОСОБЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ, СТРУКТУРА, СКЛАД ТА ВЛАСТИВОСТІ РОЗПИЛЕНИХ ПОРОШКІВ СПЛАВІВ Ni-Mn ДЛЯ СИНТЕЗУ АЛМАЗІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ, СТРУКТУРА, СКЛАД ТА ВЛАСТИВОСТІ РОЗПИЛЕНИХ ПОРОШКІВ СПЛАВІВ Ni-Mn ДЛЯ СИНТЕЗУ АЛМАЗІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем матеріалознавства ім.І.М.Францевича
 
АВРАМЧУК СВІТЛАНА КОСТЯНТИНІВНА
УДК 621.762:666.233.54
ОСОБЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ, СТРУКТУРА, СКЛАД ТА ВЛАСТИВОСТІ РОЗПИЛЕНИХ ПОРОШКІВ СПЛАВІВ Ni-Mn
ДЛЯ СИНТЕЗУ АЛМАЗІВ
 
Спеціальність: 05.16.06 - Порошкова металургія та композиційні матеріали
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2001
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім.І.М.Францевича
НАН України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Волкогон Володимир Михайлович, Інститут проблем
матеріалознавства ім.І.М.Францевича НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Уварова Ірина
Володимирівна, Інститут проблем матеріалознавства
ім.І.М.Францевича НАН України, завідувач відділом;
кандидат технічних наук, доцент Бойко Петро Антонович
Національний Технічний Університет України
“Київський політехнічний інститут”, доцент
Провідна організація: Інститут надтвердих матеріалів ім.В.М.Бакуля НАН
України, м. Київ
 
Захист відбудеться 02.04.2001 р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої ради Д.26.207.03 при Інституті проблем матеріалознавства ім.І.М.Францевича НАН України за адресою:
03142, м.Київ, вул.Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім.І.М.Францевича НАН України
 
Автореферат розісланий 01.03.2001 р.
Вчений секретар Спеціалізованої ради Д.26.207.03 ,
доктор технічних наук
Р.В.Мінакова
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ефективність технологій виробництва синтетичних алмазів визначається їх економічною доцільністю та технологічною довершеністю, які залежать від багатьох факторів в ланцюгу технологічного процесу, одним з головних є ефективність застосування вихідних матеріалів — графіту та метала-розчинника, які повинні забезпечити максимальну ступінь перетворення графіту в алмаз, і т. і. При цьому технологія виробництва повинна забезпечувати отримання алмазів потрібної якості та необхідного розподілу їх за розмірами.
Поліпшити технологічний процес виробництва алмазів, додержуючись поставлених вимог, можливо лише за рахунок цілеспрямованої дії на процес синтезу шляхом керування кількістю центрів кристалізації алмазів та швидкістю росту їх кристалів. Змінюючи параметри процесу синтезу алмазів (тиск та температуру) чи співвідношення та фракційного складу вихідних компонентів реакційної суміші (графіт — метал-розчинник), в певній мірі можна впливати на зародкоутворення та ріст кристалів, але, як свідчать відомі експериментальні дані, на процес синтезу та властивості отримуваних кристалів алмазу, поряд зі згаданими факторами, значний вплив мають структура та склад метала-розчинника і присутні в ньому домішки. Максимальну ступінь перетворення графіту в алмаз потрібної якості можна забезпечити лише в тому випадку, коли застосовувані при цьому порошки метала-розчинника будуть мати відповідні геометричні розміри, структуру та стан поверхні і мінімальний вміст домішок.
Діюча в промисловому виробництві алмазів технологія приготування метала-розчинника системи Ni-Mn, що заснована на точінні попередньо виплавленого в форму зливка та подальшому подрібненні стружки, не забезпечує йому необхідного комплексу властивостей, позаяк частинки порошку мають велику неоднорідність за структурою та хімічним складом, внаслідок неконтрольованого розчинення домішок в процесі приготування та твердіння зливка сплаву Ni-Mn. Крім того, вона відзначається великою трудомісткістю та низьким виходом кінцевого продукту.
Все це свідчить про те, що оптимізувати процес синтезу алмазів можливо лише в випадку забезпечення використовуваним при цьому порошкам сплаву Ni-Mn однорідності за структурою та хімічним складом, для чого потрібно розробити відповідну технологію їх отримання. Вирішити таке завдання можливо при застосуванні в процесі отримання порошків методу надшвидкісного твердіння розплаву, який забезпечує не тільки отримання порошків з необхідними параметрами, але також значно розширює можливості рафінування сплаву за рахунок великої швидкості охолодження, яка має місце при цьому методі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ, СТРУКТУРА, СКЛАД ТА ВЛАСТИВОСТІ РОЗПИЛЕНИХ ПОРОШКІВ СПЛАВІВ Ni-Mn ДЛЯ СИНТЕЗУ АЛМАЗІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок