Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ЧОРНОЗЕМІВ ТИПОВИХ ГЛИБОКИХ ПІВДЕННО-СХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ПІД РІЗНИМИ ФІТОЦЕНОЗАМИ

ЕВОЛЮЦІЯ ЧОРНОЗЕМІВ ТИПОВИХ ГЛИБОКИХ ПІВДЕННО-СХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ПІД РІЗНИМИ ФІТОЦЕНОЗАМИ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ЧОРНОЗЕМІВ ТИПОВИХ ГЛИБОКИХ ПІВДЕННО-СХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ПІД РІЗНИМИ ФІТОЦЕНОЗАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ГРУНТОЗНАВСТВА ТА АГРОХІМІЇ
імені О.Н. СОКОЛОВСЬКОГО УААН
Новосад Костянтин Богданович
УДК 631.445:[631.445.4:633]
ЕВОЛЮЦІЯ ЧОРНОЗЕМІВ ТИПОВИХ ГЛИБОКИХ
ПІВДЕННО-СХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
ПІД РІЗНИМИ ФІТОЦЕНОЗАМИ
06.01.03 – агрогрунтознавство і агрофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному аграрному університеті імені В.В.Докучаєва, Міністерство аграрної політики України
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор Тихоненко Дмитро Григорович, Харківський державний аграрний університет імені В.В.Докучаєва, проректор з навчальної роботи.
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор Канівець Віктор Іванович, Інститут сільськогосподарської мікробіології УААН, головний науковий співробітник лабораторії біологічного перетворення сполук азоту та фосфору в грунтах.
доктор сільськогосподарських наук, професор Кізяков Юрій Євгенович, Кримський державний аграрний університет, завідувач кафедри грунтознавства і охорони природи.
Провідна установа
Національний аграрний університет, кафедра грунтознавства і охорони грунтів, Кабінет Міністрів України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 22 ” травня 2001 року о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.354.01 в Інституті грунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського УААН за адресою: 61024, м.Харків-24, вул. Чайковського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту грунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського УААН за адресою: 61024, м.Харків-24, вул. Чайковського, 4.
Автореферат розісланий “ 19 ” квітня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________________ Павленко О.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи обумовлена необхідністю вирішення наукової проблеми: еволюції чорноземних грунтів під впливом різних фітоценозів, що має виняткове науково-практичне значення для раціонального використання земель України, особливо при проведенні фітомеліоративних робіт (залуження, залісіння) на площі понад 10 млн. гектарів, які будуть виведені з розряду орних.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок наукових досліджень пов'язаний з виконанням науково-технічної програми “Охорона і використання родючості грунтів” та теми “Вивчення закономірностей розвитку культурного грунтотворного процесу, еволюції грунтів та підвищення їх природної родючості”, яка виконується на кафедрі грунтознавства Харківського державного аграрного університету імені В.В.Докучаєва (номер державної реєстрації 0100U006031) і актуалізується на сучасному рівні державною програмою “Україна – 2010”, яка розроблена на виконання розпорядження Президента України від 26 лютого 1998 року № 43 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 року № 939-р (розділ VІ., підрозділ 6.2 державної тематики).
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження полягала в з'ясуванні загальних закономірностей розвитку сучасних процесів грунтотворення в чорноземах типових глибоких під різними фітоценозами (лісовими, степовими), вияві найважливіших змін головних характеристик грунтів, обгрунтуванні їх еволюції, систематики та шляхів раціонального використання. Для досягнення цієї мети були поставлені такі задачі:
? проаналізувати вплив різних фітоценозів (деревних, трав'яних) на розвиток і еволюцію чорнозему типового глибокого шляхом вивчення змін фізичних, хімічних, фізико-хімічних та біологічних показників; ? оцінити меліоративну роль лісових культур на чорноземних грунтах; ? визначити напрямок і характер грунтових процесів в чорноземах під покривом різних лісових культур; ? визначити шляхи раціонального використання чорноземів типових глибоких під різним рослинним покривом.
Об'єктом дослідження є еволюція чорноземів типових Лісостепу України під впливом антропогенного фактора.
Предмет досліджень – фізичні, хімічні, фізико-хімічні характеристики грунтів та їх мікробіологічна і ферментативна активність.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ЧОРНОЗЕМІВ ТИПОВИХ ГЛИБОКИХ ПІВДЕННО-СХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ПІД РІЗНИМИ ФІТОЦЕНОЗАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок