Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САМОСВІДОМІСТЬ ЯК ФАКТОР ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ПЕРШОКУРСНИКІВ ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

САМОСВІДОМІСТЬ ЯК ФАКТОР ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ПЕРШОКУРСНИКІВ ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
САМОСВІДОМІСТЬ ЯК ФАКТОР ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ПЕРШОКУРСНИКІВ ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
ДЕМЧЕНКО Вікторія Анатоліївна
УДК 159.923.2-057.875
САМОСВІДОМІСТЬ ЯК ФАКТОР ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ
ПЕРШОКУРСНИКІВ ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Волошенко Леся Іванівна, Харківський національний
педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди,
доцент кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Солодухова Ольга Георгіївна,
Слов’янський державний педагогічний університет,
декан факультету психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Церковний Альберт Олександрович,
завідувач кафедри соціальної психології
Харківської державної академії культури.
Провідна установа: Південноукраїнський державний
педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського,
кафедра педагогічної та вікової психології,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 1 липня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. _.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано 30 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Н.П. Крейдун
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема адаптації є надзвичайно актуальною як у науці, так і в суспільному житті. Психологічна адаптація визначає оптимальну збалансованість людини і середовища на особистісному рівні, що дозволяє їй реалізувати актуальні потреби, пов’язані з ними значущі цілі і професійне становлення.
В сучасних умовах, коли проходить процес інтеграції української вищої освіти в європейську систему, і це пов’язано з підвищенням якості підготовки фахівців, що є одним з основних принципів Болонського процесу, особливого значення набуває психологічна адаптація першокурсників до нових умов навчальної діяльності, до нових вимог,  до нових форм контролю тощо.
Пристосування студентів молодших курсів до нових умов вищої школи належить до найскладніших питань сучасної вищої освіти, оскільки непристосованість створює значні труднощі у навчальному процесі на перших курсах, а також є причиною їхньої незадовільної успішності, а в деяких випадках і відсіву. У зв’язку з цим останнім часом збільшилася кількість досліджень, які відображують специфіку адаптації студентів 1-го курсу до навчальної діяльності (Ю.О. Бохонкова, В.І. Брудний, Л.К. Гришанов, М.В. Делеу, О.К. Дусавицький, М.І. Дяченко, А.А. Кандибович, І.В. Малеєва, К.О. Сантросян, О.Г. Солодухова,  Л.П. Урванцев, В.Д. Цуркан, Ю.Ф. Чуфаровський, та ін.). Виявлено низку чинників, що впливають на успішність адаптації, серед яких одним з найважливіших є особливості розвитку самосвідомості особистості.
Дослідження самосвідомості людини (Б.Г. Ананьєв, Р. Бернс, М.І. Боришевський, А.В. Захарова, І.С. Кон, О.М. Лактіонов, А.І. Ліпкіна, Ф.Т. Михайлов, А.А. Налчаджян, К. Роджерс, Є.І. Савонько, О.Т. Соколова, О.Г. Спіркін, В.В. Столін, П.Р. Чамата, І.І. Чеснокова, R., H.artmann, M.та ін.) дають підставу розглядати її як важливий структурний компонент особистості, завдяки якому людина здатна не тільки свідомо сприймати вплив навколишнього середовища, але й самостійно, усвідомлюючи свої можливості, визначати міру та характер власної активності, спрямованої на оволодіння соціальним досвідом і поведінкою в суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: САМОСВІДОМІСТЬ ЯК ФАКТОР ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ПЕРШОКУРСНИКІВ ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок