Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНАЧЕННЯ ПРОЛІФЕРАТИВНИХ, АДГЕЗИВНИХ, АКТИВАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПУХЛИННИХ КЛІТИН ТА ЛІМФОЦИТІВ ДЛЯ ЇХ ВЗАЄМОДІЇ В ДИНАМІЦІ ЗЛОЯКІСНОГО РОСТУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-КЛІНІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ЗНАЧЕННЯ ПРОЛІФЕРАТИВНИХ, АДГЕЗИВНИХ, АКТИВАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПУХЛИННИХ КЛІТИН ТА ЛІМФОЦИТІВ ДЛЯ ЇХ ВЗАЄМОДІЇ В ДИНАМІЦІ ЗЛОЯКІСНОГО РОСТУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-КЛІНІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ЗНАЧЕННЯ ПРОЛІФЕРАТИВНИХ, АДГЕЗИВНИХ, АКТИВАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПУХЛИННИХ КЛІТИН ТА ЛІМФОЦИТІВ ДЛЯ ЇХ ВЗАЄМОДІЇ В ДИНАМІЦІ ЗЛОЯКІСНОГО РОСТУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-КЛІНІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,49 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ОНКОЛОГІЇ І РАДІОБІОЛОГІЇ ім. Р.Є. КАВЕЦЬКОГО
СПІВАК СВІТЛАНА ІГОРІВНА
УДК 616-006:576.385.5:577.27
ЗНАЧЕННЯ ПРОЛІФЕРАТИВНИХ, АДГЕЗИВНИХ, АКТИВАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПУХЛИННИХ КЛІТИН ТА ЛІМФОЦИТІВ ДЛЯ ЇХ ВЗАЄМОДІЇ В ДИНАМІЦІ ЗЛОЯКІСНОГО РОСТУ
(ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-КЛІНІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Бережна Нінель Михайлівна,
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, завідувач лабораторії імунології та алергології відділу біології пухлинної клітини
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Смірнова Ірина Адріанівна,
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, завідувач відділу механізмів лейкозогенеза
кандидат біологічних наук
Бендюг Галина Дмитрівна,
Інститут онкології АМН України, старший науковий співробітник лабораторії клінічної імунології
Провідна установа – Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра онкології
Захист відбудеться “23“ жовтня 2002 року о 13 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України за адресою: 03022, Київ,
вул. Васильківська, 45
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України
Автореферат розісланий “ 20 “ вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Н.В. Бородай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дані літератури останніх років свідчать про те, що експресія різних поверхневих молекул на пухлинних клітинах та лімфоцитах має принципове значення для їх взаємодії [Бережная Н.М. и др., 2000; Zalecki Р. et аl., 1998; Gho Y.S. et аl., 2001], а кінцевий результат цієї взаємодії багато в чому визначає долю пухлинних клітин в організмі.
Розвиток досліджень з біології пухлинної клітини показує, що ці клітини експресують різноманітні поверхневі молекули [Сидоренко С.П. и др., 1994; Berezhnaya N.M. et аl., 1994; Singer C.F. et аl., 1997; Lisignoli G. et аl., 1998], багато з яких експресуються і клітинами системи імунітету, зокрема лімфоцитами [Mechtersheimer G. et аl., 1993; Lollini Р. et аl., 1998]. Це, насамперед, рецептори різних цитокінів, в тому числі інтерлейкінів [Sekyi-Otu А. et аl., 1995; Barzegar С. et аl., 1998], адгезивні молекули [Jamal Н. et аl., 1996; Nelissen J. et аl., 2000], імуноглобуліни [Budka Н., 1982; Гнеденко Б.Б. и др., 1996] та ін. Вивчення експресії таких структур дозволяє характеризувати ті біологічні властивості пухлини, які відіграють центральну роль у взаємодії пухлинних та імунокомпетентних клітин.
Для розуміння умов реалізації протипухлинної дії лімфоцитів та їх взаємодії з пухлинними клітинами є важливим визначення таких властивостей, як здатність до проліферації, активації (остання характеризується експресією рецептора до інтерлейкіна-2 (ІЛ-2) (CD25), трасферина (CD71), маркера активації CD69), адгезії (експресія CD11а/СD18, CD58, CD54, CD102, CD44).
В літературі є значна кількість даних про експресію на клітинах різних за гістогенезом пухлин, перелічених вище поверхневих молекул [Ciotti et аl., 1995; Lupetti et аl., 1996; Wimmenauer et аl., 1997; Alexander et аl., 1999; Thomas et аl., 2001], але дані про експресію таких молекул на клітинах сарком на жаль малочисельні. Недостатньо інформації і щодо ролі поверхневих та внутрішньоклітинних маркерів у взаємодії пухлинних клітин та лімфоцитів при експерименальних саркомах і у хворих на саркоми людей. Можливість одержання такої інформації важлива як для характеристики фенотипових властивостей пухлинних клітин, так і для визначення ролі даних поверхневих молекул в динаміці росту пухлин такого гістогенезу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗНАЧЕННЯ ПРОЛІФЕРАТИВНИХ, АДГЕЗИВНИХ, АКТИВАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПУХЛИННИХ КЛІТИН ТА ЛІМФОЦИТІВ ДЛЯ ЇХ ВЗАЄМОДІЇ В ДИНАМІЦІ ЗЛОЯКІСНОГО РОСТУ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-КЛІНІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок