Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУРІННА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА РОЗВИТОК БЛАГОДІЙНОСТІ НА СЕРЕДНЬОМУ ПОДНІПРОВ’Ї (кінець XVIII – ПОЧ. XX СТ.)

КУРІННА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА РОЗВИТОК БЛАГОДІЙНОСТІ НА СЕРЕДНЬОМУ ПОДНІПРОВ’Ї (кінець XVIII – ПОЧ. XX СТ.)

Назва:
КУРІННА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА РОЗВИТОК БЛАГОДІЙНОСТІ НА СЕРЕДНЬОМУ ПОДНІПРОВ’Ї (кінець XVIII – ПОЧ. XX СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,95 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. Б. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
УДК 94(477) „17/18” – 056.87
КУРІННА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
РОЗВИТОК БЛАГОДІЙНОСТІ НА СЕРЕДНЬОМУ ПОДНІПРОВ’Ї
(кінець XVIII – ПОЧ. XX СТ.)
07.00.01. – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України ХІХ – початку ХХ століття Інституту історії України Національної Академії Наук України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
РЕЄНТ ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу історії України ХІХ – початку ХХ ст.,
заступник директора.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ПАВКО АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ,
Академія муніципального управління,
професор кафедри політології;
 
кандидат історичних наук, доцент
МЕЛЬНИЧЕНКО ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ,
Черкаська філія Національної банківської академії,
декан економічного факультету.
Провідна установа: Донецький національний університет.
Захист відбудеться 18 червня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 при Черкаському національному університеті ім. Б.Хмельницькогоза адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, ауд. 211).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул.. Університетська, 22).
Автореферат розісланий 15 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент С.В.Корновенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Засвоєння соціально вагомих надбань історичного минулого України, інтелектуальних здобутків кращих її представників, критичне осмислення та використання всього розмаїття духовних багатств, накопичених попередніми поколіннями, є важливою запорукою поступу українського суспільства до цивілізованих форм буття. Особливої актуальності набула проблема вивчення такого важливого соціального та психологічного явища громадського життя як благодійність. Сама проблема витоків, природи, сутності й розвитку благодійності в Україні в радянську добу замовчувалася, навіть піддавалася остракізму, а якщо і висвітлювалися деякі її моменти, то переважно упереджено, тенденційно, як такі, що не мали суттєвого громадського значення. Це в повній мірі стосувалось і таких відомих родин як Тарновські, Ханенки, Терещенки, Симиренки, Яхненки.
Історія благодійництва на Середньому Подніпров’ї фактично невіддільна від історії християнства. Вивчення діяльності православної Церкви, монастирів у сфері благодійності у досліджуваний період допоможе з’ясувати весь спектр її впливу на суспільно-духовне життя в цьому регіоні України, визначити механізми, які сприятимуть фінансовій самостійності церкви та реалізації нею різних соціальних програм в умовах сьогодення.
Сучасна система освіти, маючи у своєму розпорядженні різні технології її отримання, все ще недостатньо реалізує свій потенціал у формуванні духовної культури. Модернізація суспільного життя та політичні катаклізми ХХ ст. значною мірою відірвали молоде покоління від традиційних моральних устоїв, що віками формувалися в Україні насамперед православною Церквою. Одним із важливих завдань сучасної національно-державної розбудови є поновлення знівечених духовних скарбів українського народу. Багато в чому тут може допомогти уважне вивчення досвіду втілення в життя на історичному центрі українства – Подніпров’я – норм християнської етики, яка з усією повнотою виявила себе в благодійництві.
Вплив давніх і міцних традицій благодійності на Середньому Подніпров’ї був настільки значним, що навіть такі чужі українству можновладці краю як князі Воронцови та їх спадкоємці графи Балашови, Бобринські сповна мусили рахуватися з ними та розвивати їх. Вивчення історії добродійності та меценатства допоможе в сучасних умовах уникнути типових помилок та перейти до втілення найбільш перспективних програм благодійної підтримки науки, освіти, культури, медицини, пенсійного забезпечення і, нарешті, усвідомити її значення як витоків і шляхів формування національно-державної свідомості, громадянської відповідальності українців на шляху до єдності суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КУРІННА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА РОЗВИТОК БЛАГОДІЙНОСТІ НА СЕРЕДНЬОМУ ПОДНІПРОВ’Ї (кінець XVIII – ПОЧ. XX СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок