Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ПІВДНЯ ТА СХОДУ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

РОЗВИТОК ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ПІВДНЯ ТА СХОДУ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

Назва:
РОЗВИТОК ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ПІВДНЯ ТА СХОДУ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,68 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЕКОНОМІКИ І ТЕХНОЛОГІЙ ТРАНСПОРТУ
ПОНОМАРЕНКО Роман Олегович
УДК 625.1 (09)
РОЗВИТОК ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ПІВДНЯ ТА СХОДУ
УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ –
НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ
Спеціальність 07.00.07 – історія науки і техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичної історії Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Ніколаєнко Віталій Іванович
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри політичної історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сухотеріна Любов Іванівна,
Одеський національний
політехнічний університет,
завідувач кафедри політології та права
 
кандидат історичних наук, доцент
Шатаєв Віктор Миколайович
Київський університет економіки і
технологій транспорту,
доцент кафедри вагони
 
Провідна установа: Херсонський національний технічний
університет, кафедра українознавства,
Міністерство освіти і науки України (м. Херсон)
Захист відбудеться „17„ січня 2007 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.820.02 у Київському університеті економіки і технологій транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича, 19, аудиторія 601.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського університету економіки і технологій транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича, 19.
Автореферат розісланий „15„ грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.ф.-м.н., професор Барабаш О.І.
ЗАГАЛЬНАХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Дослідженню проблеми створення та функціонування залізниць в Україні належить значний інтерес з боку сучасних науковців, дослідників та інженерів. Ґрунтовне висвітлення процесів розробки проектів залізничної мережі та втілення їх в життя, а також історико-технічний аналіз роботи залізниць дозволяє виявити основні закономірності розвитку регіонів, охарактеризувати соціально-економічний та політичний стан, стратегічні і мобілізаційні можливості країни в цілому. Обумовлено це тим, що залізничні комунікації відігравали і відіграють головну роль серед усіх видів транспорту, оскільки вони забезпечують реалізацію більшої частини вантажообігу та біля половини пасажирообігу від усіх транспортних перевезень держави.
Дослідження історії залізничного транспорту дає можливість зробити значний внесок в історію науки й техніки. Розвиток залізниць сприяв піднесенню технічної освіти та науки, а з часом інженери шляховики перетворились на науково-технічну еліту країни. Тому, проаналізувати сучасний стан залізничного транспорту України та спрогнозувати перспективи його подальшої модернізації можливо лише через його історію, оскільки саме дослідження історії залізничного транспорту розкриває специфіку роботи залізниць в сучасних умовах.
Наявні наукові розробки висвітлюють лише окремі аспекти створення залізниць та їх функціонування, разом з тим особливості будівництва, а також такі важливі проблеми, як матеріально-технічне забезпечення, ефективність роботи тощо, вимагають більш ґрунтовного дослідження. Воно допоможе дослідити низку маловідомих питань, що органічно пов’язані з будівництвом та функціонуванням мережі залізниць України. В наш час, коли Україна заявляє про себе, як про залізничну державу є актуальним висвітлення історії створення залізничного транспорту на Півдні та Сході України.
Більш того, тема дисертаційного дослідження, на нашу думку, має важливе значення і як окрема наукова проблема, оскільки дозволяє висвітлити маловивчені аспекти історії залізничного транспорту України, оцінити взаємозв’язок будівництва залізниць з бурхливим економічним розвитком цього регіону в кінці ХІХ – на початку ХХ століть.
Таким чином, актуальність обраної теми очевидна і не підлягає сумніву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ПІВДНЯ ТА СХОДУ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок