Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм та стратегії забезпечення ефективності утилізації авіаційної техніки

Механізм та стратегії забезпечення ефективності утилізації авіаційної техніки

Назва:
Механізм та стратегії забезпечення ефективності утилізації авіаційної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,35 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний АВІАЦІЙНИЙ Університет
Кукін Андрій Федорович
УДК 656.7.011.46:658.155(043.3)
Механізм та стратегії забезпечення ефективності утилізації авіаційної техніки
Спеціальність 08.07.04 — економіка транспорту і зв’язку
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ — 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Левковець Петро Романович,
Національний транспортний університет, завідувач кафедри Транспортного права, системного аналізу та логістики
Офіційні опоненти:
академік НАН України, доктор економічних наук, професор
Бакаєв Олександр Олександрович,
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН та Міністерства освіти і науки України, завідувач відділу
доктор економічних наук; професор
Коба Вячеслав Григорович,
Київська державна академія водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, завідувач кафедри економіки та менеджменту,---
Провідна установа Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ ринку транспортних послуг, м. Одеса.
Захист відбудеться "25" червня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.062.02 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект космонавта Комарова, 1, корпус, 2, ауд. 418.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий "23" травня 2005 р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.В.Матвєєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Транспортна техніка (автомобілі, літаки, вертольоти, кораблі, вагони, локомотиви і т.д.) за своїми конструктивно-технологічними рішеннями, використовуваними матеріалами і обладнанням належить до унікальних наукомістких виробів, у яких узагальнений прогресивний досвід та знання у галузі відповідного машинобудування, конструкційних матеріалів, приладобудування, інформатики, обчислювальної техніки і т.п.
В усіх галузях народногосподарського комплексу України знаходиться значна кількість транспортних засобів різних типів та різного функціонального спрямування. Деяка частина цієї техніки відпрацювала свій технічний ресурс і за критеріями економічної, соціальної та цільової спрямованості не може бути використана за цільовим призначенням.
З іншого боку, транспортна техніка є складною технічною системою (ТС), яка створюється за складним життєвим циклом (ЖЦ), що включає у себе такі етапи: фундаментальні та прикладні наукові дослідження (НД); проектування (П); дослідне виробництво (ДВ); серійне виробництво (СВ); реалізацію (Р); експлуатацію (Е); науково-методичне і технологічне супроводження у процесі цільового використання (МТС); утилізацію (У).
Для забезпечення економічної незалежності України необхідним є комплексне вирішення науково-методичних, економічних, технічних, технологічних, організаційно-управлінських і соціальних завдань ефективного використання транспортної техніки на усіх етапах життєвого циклу.
Одне з таких завдань – ефективна утилізація транспортної техніки, яка потребує розробки і реалізації системного підходу до створення, розвитку та постійного вдосконалення виробничо-технічного потенціалу утилізації ТТ.
На даному етапі розвитку економічної системи України склалась ситуація, коли транспортна техніка досягла значного фізичного зношення, а виробничо-технічний потенціал з її утилізації недостатньо розвинутий. В той же час існує потреба у забезпеченні авіаційних, машинобудівних, автомобілебудівних підприємств чорними та кольоровими металами, значну частину яких можна отримати від утилізації ТТ.
Проведені дослідження показали, що одним із ефективних напрямів залучення позабюджетних коштів, наприклад, на підтримку галузей літакобудування, військово-повітряних сил України та цивільної авіації є використання фінансових ресурсів, отриманих за рахунок комплексної утилізації літальних апаратів, які належать цим відомствам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Механізм та стратегії забезпечення ефективності утилізації авіаційної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок