Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИКО-ТЕПЛОВИЙ МЕТОД ВИМІРЮВАННЯ ВИТРАТИ ПРИРОДНОГО ГАЗУ

ОПТИКО-ТЕПЛОВИЙ МЕТОД ВИМІРЮВАННЯ ВИТРАТИ ПРИРОДНОГО ГАЗУ

Назва:
ОПТИКО-ТЕПЛОВИЙ МЕТОД ВИМІРЮВАННЯ ВИТРАТИ ПРИРОДНОГО ГАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,35 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР “ІНСТИТУТ МЕТРОЛОГІЇ”
Мощенко Інна Олексіївна
УДК 681.12
ОПТИКО-ТЕПЛОВИЙ МЕТОД ВИМІРЮВАННЯ
ВИТРАТИ ПРИРОДНОГО ГАЗУ
Спеціальність 05.11.15 – Метрологія та метрологічне забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків-2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Єгоров Андрій Борисович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки, професор кафедри
метрології та вимірювальної техніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий
співробітник
Большаков Володимир Борисович,
Національний науковий центр “Інститут
метрології”, директор наукового центру
ННЦ “Інститут метрології”
кандидат технічних наук, професор
Чеховський Степан Андрійович,
Івано-Франківський національний
технічний університет нафти та газу,
завідувач кафедри
інформаційно-вимірювальної техніки
та метрології
Провідна організація: Національний технічний університет
України “Київський політехнічний
інститут” Міністерства освіти та науки
України
Захист дисертації відбудеться 09.12.2005 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.827.01 при Національному науковому центрі “Інститут метрології” за адресою: 61002, Харків, вул. Мироносицька, 42.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці ННЦ “Інститут метрології”.
Автореферат розісланий 08.11.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доц., к.т.н. І.Ф. Дем’янков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Нафтогазова промисловість України як окрема галузь паливно-енергетичного напрямку економіки держави є сьогодні однією з найбільш перспективних й інтелектуально насичених галузей народногосподарського комплексу. Забезпечення високоточного обліку й ощадливого використання природного газу є сьогодні найважливішим науковим і практичним завданням науки і техніки України.
Проблема полягає в тому, що технічне і метрологічне забезпечення нафтогазового комплексу в Україні знаходиться на не достатньо високому рівні. Це пов'язано в першу чергу з тим, що більш 90 % загального обсягу газу враховується системами, що засновані на методі змінного перепаду тиску. Цей метод обліку ще десять років тому був досить прогресивним. Однак навіть найкращі системи обліку, що засновані на застосуванні діафрагм, забезпечують похибку вимірювання близько ±1,0 %. Основним недоліком діафрагмових вузлів вимірювання витрати природного газу є швидка зміна характеристики перетворення звужувальних пристроїв через деформацію їхньої поверхні в результаті руйнівного впливу газового потоку. Також застосування первинних перетворювачів, заснованих на методі змінного перепаду тиску, призводить до виникнення значної складової похибки вимірювання, яка обумовлена впливом датчика на середовище.
Застосування безконтактного методу вимірювання витрати газу, заснованого на оптичних явищах, дозволяє зменшити складову похибки, яка обумовлена взаємовпливом газового середовища та вимірювального датчика, розширити діапазон вимірюваних витрат. Дослідження, пов'язані з розробленням оптичних методів вимірювання витрати газу, що активно проводилися в 60-70 роках XX ст., загальмувалися через відсутність необхідної технічної бази та методичні труднощі – недостатню чутливість оптичного методу в процесі вимірювання витрати газу. Задача вдосконалення оптичного методу шляхом підвищення його чутливості вимагає свого рішення в силу можливості реалізації на його основі безконтактних пристроїв вимірювання витрати газу, які працюють у діапазоні діаметрів трубопроводів до 1400 мм та водночас забезпечують похибку вимірювання не більш ±0,5 %.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація виконана на кафедрі Метрології та вимірювальної техніки Харківського національного університету радіоелектроніки в рамках держбюджетної науково-дослідної роботи № 187 “Розробка системи електромагнітного моніторингу промислових районів” (ХНУРЕ), держбюджетної науково-дослідної роботи “Науково-технічне, інформаційне та метрологічне забезпечення експлуатації газовимірювальних систем на ПВВГ та ГВС ДК “Укртрансгаз”” (НДПІАСУтрансгаз, № ДР 0105U004056), робіт з договорів про науково-технічне співробітництво з НДПІАСУтрансгаз, ЗАТ НПП “Інтертек”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИКО-ТЕПЛОВИЙ МЕТОД ВИМІРЮВАННЯ ВИТРАТИ ПРИРОДНОГО ГАЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок