Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ (ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНИЙ АСПЕКТ)

МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ (ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ (ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,62 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
ТА ІСТОРІЇ НАУКИ ім. Г.М. ДОБРОВА
ЛЄСНІКОВА МАРИНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 65012: 658.589, 152
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ (ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 08.02.02. – Економіка та управління науково-технічним прогресом
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі методології макроекономічної та фінансової статистики Науково-технічного комплексу статистичних досліджень Державного комітету статистики України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Єгоров Ігор Юрійович
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України, завідувач відділу системних досліджень науково-технічного потенціалу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Матросова Людмила Миколаївна
Луганський національний педагогічний університет ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри фінансів і банківської справи
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Клюка Юрій Борисович
ауково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, провідний науковий співробітник відділу проблем програмно-цільового управління, науково-технологічної та інноваційної політик
Провідна установа: Київський національний торговельно-економічний
університет, кафедра статистики та економетрії, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 10 листопада 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.189.01 у Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 60, к. 909.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва за адресою: 01032 м. Київ, бул. Т. Шевченка, 60, к. 904.
Автореферат розіслано 8 жовтня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д. 26.189.01
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник Л.С. Лобанова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі трансформації економіки України перехід на інноваційний шлях розвитку стає нагальною необхідністю. Виходячи з проголошеної Україною орієнтації на інтеграцію до світової економіки особливої актуальності набуває питання залучення інвестицій у підприємства промисловості України, що займаються інноваційною діяльністю. Досвід країн з розвиненою економікою свідчить про те, що відмова від активного інвестування інноваційної сфери виробництва ставить під загрозу саме існування підприємства в конкурентному ринковому середовищі.
Інноваційна діяльність підприємства – потужний важіль розвитку економіки країни. Вона є багатовимірною та багатоаспектною. Концептуальні засади теорії інноваційного розвитку були сформульовані Й. Шумпетером та розроблялися такими видатними вченими як К. Фрімен, М. Кондратьєв, А. Клайнкнехт, Д. Ван Дайн, Б.А. Лундвал, Р. Нельсон, Б. Мартін, Д. Сахал, Н. Розенберг, К. Перес-Перес, Б. Санто та ін.
Українська економіка потребує великих інвестицій для структурної перебудови та оновлення виробництва. Існуючі пропорції ВВП свідчать про досить високий рівень валового нагромадження основного капіталу (19,8% ВВП у 2003 р.), який відповідає рівню розвинених країн. Але майже половина цього нагромадження припадає на капітальний ремонт і дуже мала частка – на інноваційні заходи; за означений період інвестиції в основний капітал дорівнювали 51,0 млрд. грн. або 19,3% ВВП, з них тільки 3,6 млрд. грн. були спрямовані на науково-технічні розробки та 3,1 млрд. грн. – на інноваційні заходи. Тільки 13,5% промислових підприємств у 2003 р. впроваджували інновації. Головний фактор, що стримує інноваційну діяльність, як зазначають керівники підприємств, – це відсутність належного фінансування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ (ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок