Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ОПІОІДІВ І ВНУТРІШНЬОНИРКОВИХ ГОРМОНАЛЬНИХ СИСТЕМ У ТРИГЕРНИХ МЕХАНІЗМАХ АПОПТОЗУ ЗА ГІПЕРТРОФІЇ ОДНІЄЇ НИРКИ

РОЛЬ ОПІОІДІВ І ВНУТРІШНЬОНИРКОВИХ ГОРМОНАЛЬНИХ СИСТЕМ У ТРИГЕРНИХ МЕХАНІЗМАХ АПОПТОЗУ ЗА ГІПЕРТРОФІЇ ОДНІЄЇ НИРКИ

Назва:
РОЛЬ ОПІОІДІВ І ВНУТРІШНЬОНИРКОВИХ ГОРМОНАЛЬНИХ СИСТЕМ У ТРИГЕРНИХ МЕХАНІЗМАХ АПОПТОЗУ ЗА ГІПЕРТРОФІЇ ОДНІЄЇ НИРКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ГЕРОНТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
БЛАГОДАРЕНКО Євген Анатолійович
УДК:612.46:616.61-007.21+313.61+007.61
РОЛЬ ОПІОІДІВ І ВНУТРІШНЬОНИРКОВИХ ГОРМОНАЛЬНИХ СИСТЕМ
У ТРИГЕРНИХ МЕХАНІЗМАХ АПОПТОЗУ ЗА ГІПЕРТРОФІЇ ОДНІЄЇ НИРКИ
03.00.04 - біохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті
Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник- | доктор медичних наук, професор Комарєвцева Ірина Олександрівна, Луганський державний медичний університет, завідувачка кафедри біохімії.
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор Кульчицький Олег Костянтинович, Інститут геронтології АМН України, завідувач лабораторії регуляції метаболізму;
доктор біологічних наук, професор Дмитренко Микола Петрович, Інститут екогігієни і токсикології ім.. Л. І. Медведя МОЗ України, завідувач лабораторії біохімії.
Провідна установа: | Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, відділ біохімії ліпідів, м. Київ.
Захист відбудеться 15.05.2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.551.01 в Інституті геронтології АМН України: 04114, вул. Вишгородська, 67, Київ – 114.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геронтології АМН України (вул. Вишгородська, 67, м. Київ).
Автореферат розісланий 14.04.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к. мед. н. Р. І. Потапенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення апоптогенеза є основою цілісного розуміння великої низки як фізіологічних так і патологічних процесів (Новиков В.С. 1996; Thompson C.B. 1995). Існування різних механізмів (поза- і внутрішньоклітинних), що забезпечують біологічний феномен апоптоза, дозволяє сподіватися на здійснення можливості виборчої регуляції клітинної смерті, що безсумнівно має величезне загальномедичне значення. Участь ряду сигнальних систем внутрішньоклітинних посередників у регуляції апоптоза стало вивчатися порівняно недавно. Так оксид азоту (NO) раніше розглядався в основному як сигнальна молекула в серцево-судинній системі (Palmer R.M.J. 1987; Paulus W.J. 1994). В останні роки стала активно вивчатися його участь у механізмах регуляції апоптозу (Малкоч А.В. 2000; Shougang Zhuang 1999). При цьому темою для обговорення продовжує залишатися питання, які ефекти викликає NO, цитотоксичний чи цитопротекторний. Також залишаються суперечливими дані про ефект сфінгозину – метаболіту сфінгомієлінового сигнального шляху – на процеси проліферації, диференціювання та апоптозу (James A. 1996; Dressler K.A. 1992).
Актуальним питанням залишається гормональна регуляція апоптозу. Участь ендогенних опіоідів у цьому процесі є найменш вивченою, а наявні дані найбільш суперечливі (Maneckjee R. 1994; Polakiewicz R.D. 1998). Але останні дослідження вказують на безсумнівну роль опіоідів у регуляції апоптозу, що має значення не тільки для цілісного розуміння регуляції цього процесу, але і для поглиблення уявлень про патогенез ряду захворювань (приміром, нефропатій у наркоманів) (Singhal P.C. 1998). Так само становить інтерес участь простаноідів у регуляції функцій нирок і процесів апоптозу в ній (Raymond C. 2001).
На цей час безсумнівною є роль апоптоза в патогенезі цілого ряду захворювань нирок. Активізацією апоптоза супроводжуються гломерулосклероз, інтерстіціальний нефрит, полікістозна хвороба нирок, гостра ниркова недостатність. Апоптоз інгибується при гломерулонефриті, IgA-нефропатії, абсцесі нирки, пухлинних захворюваннях (Цаликова Ф.Д. 1999). Але які механізми регуляції апоптозу задіяні в нирці, залишається предметом подальшого дослідження. Таким чином, вивчення нами механізмів регуляції апоптозу при гіпертрофії єдиної нирки після однобічної нефректомії і вплив на них опіоідів вносить вклад у поглиблення розуміння згаданих вище актуальних проблем сучасної біохімії.
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи було встановити зміни вмісту у нирковій тканині метаболітів низки сигнальних шляхів, які регулюють активність апоптозу – NO-синтазного, сфінгомієлінового, гліцероліпідного, та зміни клітинного об’єму за умов гіпертрофії однієї нирки, та встановити вплив опіоідів на ці показники.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЛЬ ОПІОІДІВ І ВНУТРІШНЬОНИРКОВИХ ГОРМОНАЛЬНИХ СИСТЕМ У ТРИГЕРНИХ МЕХАНІЗМАХ АПОПТОЗУ ЗА ГІПЕРТРОФІЇ ОДНІЄЇ НИРКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок