Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ-АГРАРНИКІВ В УМОВАХ НИЖНЬОНАДДНІПРЯНСЬКИХ ГОВІРОК

ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ-АГРАРНИКІВ В УМОВАХ НИЖНЬОНАДДНІПРЯНСЬКИХ ГОВІРОК

Назва:
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ-АГРАРНИКІВ В УМОВАХ НИЖНЬОНАДДНІПРЯНСЬКИХ ГОВІРОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,15 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЕРЕГОВА ГАЛИНА ДМИТРІВНА
УДК 81’ 282 (477.7)
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ-АГРАРНИКІВ
В УМОВАХ НИЖНЬОНАДДНІПРЯНСЬКИХ ГОВІРОК
13.00.02 – теорія і методика навчання (українська мова)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Пентилюк Марія Іванівна, професор кафедри українського мовознавства Херсонського державного університету
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Караман Станіслав Олександрович, професор кафедри методики української мови Київського міського педагогічного університету ім.Б.Грінченка;
кандидат педагогічних наук Тоцька Наталія Леонідівна, доцент кафедри українознавства Херсонського державного технічного університету
Провідна установа: Луганський педагогічний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра української мови, Міністерство освіти і науки, м.Луганськ
Захист дисертації відбудеться “10” січня 2003р. о “10.00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 у Херсонському державному університеті (73000, м.Херсон, вул.40 років Жовтня, 27 ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету.
Автореферат розіслано 9 грудня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.В.Коршун


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний період розвитку суспільства в нашій державі відкриває широкі можливості для оновлення змісту освіти, що дає змогу формувати духовно багате й професійно підготовлене покоління. Національна доктрина розвитку освіти, Закон про мови, Конституція України, концепції мовної та літературної освіти передбачають розвиток мовної особистості, яка володіє даром слова - усного й писемного, умінням вільно, комунікативно виправдано користуватися мовними засобами під час сприймання і створення висловлювань у різних сферах, формах, стилях і жанрах мовлення.
Формування культури мовлення – одне з нагальних питань сьогодення. Це не лише філологічна, а й соціальна проблема: вона в той чи інший спосіб пов’язана з найрізноманітнішими видами комунікації. Нині кожен третій член суспільства здобуває середню спеціальну або вищу освіту, проте досконалий рівень володіння культурою мовлення не став загальнонаціональним – ще надто багато людей користується українською мовою лише в побуті, без належної уваги до її правильності, чистоти, естетичності.
У лінгвістичній літературі проблемі формування культури мовлення присвячено чимало досліджень. Протягом останніх десятиліть до цієї теми зверталися мовознавці, лінгводидакти, психолінгвісти: Б.Ананьєв, Н.Бабич, І.Білодід, О.Біляєв, Л.Виготський, В.Виноградов, П.Гальперін, В.Головін, Д.Ельконін, С.Єрмоленко, М.Жинкін, М.Жовтобрюх, М.Івченко, А.Коваль, Г.Костюк, В.Мельничайко, О.Леонтьєв, С.Рубіншнейн, В.Русанівський, Л.Паламар, М.Пентилюк, С.Шевчук. Культуру мовлення студентів-нефілологів вивчали Л.Барановська, Л.Головата, А.Дьомін, В.Михайлюк, О.Онуфрієнко, Т.Рукас, Н.Тоцька.
Однак проблема удосконалення культури мовлення студентів у діалектних умовах не була предметом дослідження. Мовознавці й методисти (Л.Симоненкова, С.Врубель, А.Текучов, Є.Шейніна та ін.) працювали в основному над шкільною методикою, на якій і базувалося викладання мови у вищій школі. Так, дослідження Л.Симоненкової стосуються вивчення фонетики й морфології в умовах місцевих говорів і присвячені проблемі підвищення культури мовлення школярів. Ці ж питання порушувалися в окремих статтях Ф.Бабієм, О.Євтушком, Л.Нагребельною, З.Омельченко, А.Очеретним, О.Рудою, Л.Симоненковою (журнали “Українська мова і література в школі”, “Дивослово”). Але методичні розробки з цієї проблеми щодо викладання мови у вищій школі відсутні.
У процесі удосконалення мовленнєвих умінь і навичок студентів необхідно враховувати вплив діалектного середовища, у якому вони знаходилися до вступу у вищий навчальний заклад.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ-АГРАРНИКІВ В УМОВАХ НИЖНЬОНАДДНІПРЯНСЬКИХ ГОВІРОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок